Assortii Turneri ja Mercury  lauludest

Eesti Vähiliidu heategevuskontsert “Venus & Mars” on pühendatud meeste tervisele.

Sügisesse kultuuriprogrammi juba üheksandat aastat mahtuva Eesti Vähiliidu heategevuskontserdi keskmes on tänavu Tina Turneri ja Freddie Mercury looming ning võitlus meestel esinevate vähkkasvajate vastu.

Kui varasematel aastatel on keskendutud näiteks ETV kunagises saates “Horoskoop” kõlanud lauludele, svingiduettidele, The Beatlesi ja Elvis Presley muusikale, siis tänavune kontsert “Venus & Mars” toob Eesti artistide esituses lavale Tina Turneri ja Freddie Mercury parimad palad. Nagu igal aastal on selle kõige eesmärk tõmmata tähelepanu vähile.

Tänavu on erilise tähelepanu all meeste tervis ja neil sageli esinevad vähktõvevormid, et soodustada haiguse ennetust, varajast avastamist ja kiiret ravi.
Muusika valimisel on Eesti Vähiliidu tegevdirektor Maie Egipt lähtunud alati sellest, mis talle ja väga paljudele teistele meeldib. “Alguses oli plaanis selle aasta kontserdil Queeni muusikat mängida, aga et Vanemuine seda juba tegi, siis ainult Queeni ja Freddie Mercuryt võtta poleks olnud õige. Loogiliselt tekkiski Tina Turner sinna juurde,” rääkis ta.

Nende kahe loomingut ühtseks tervikuks sidudes turgatas pähe Venuse ja Marsi kui mehe ja naise sümbol.
“Eesti Vähiliidu tegevuse üks olulisi suundi on ennetus. Selleaastane vähinädal keskendub meeste tervisele ja neil levinud vähipaikmete ennetamisele. Uuringud on näidanud, et viimastel aastatel on üle 60aastaste meeste hulgas hakanud sagenema nii eesnäärme-, soole- kui ka nahavähki haigestumine. Meie kogemus näitab, et meestel aitavad tervislikult elada naised, sellepärast ongi heategevuskontserdi pealkirjaks valitud “Venus & Mars”,” kommenteeris Egipt.
Etendusel, mille lavastaja on Mait Malmsten, esitab laulu- ja tantsunumbreid kahe

Suure staari repertuaarist ligi 30 tantsijat ja lauljat. Solistidena astuvad üles näiteks Gerli Padar, Tanja Mihhailova, Birgit Varjun, Kaire Vilgats, Birgit Õigemeel, Ott Lepland, Uku Suviste, Oliver Kuusik, Mikk Saar ja Robin Juhkental.
Neile on toeks Otsa-kooli sümfooniaorkester ja koor Siim Aimla juhatusel. Vägevad tantsunumbrid toovad publikuni tantsijad kolmest tantsutrupist – Palestrinast, Tallinna Tantsuakadeemiast ja Rütmikast.

Välja on valitud kõige paremad ja tuntumad muusikaplad mitmest aastakümnest, näiteks 1960ndatest ja 1980ndatest.
“Laval on ka näitlejad Harriet Toompere ja Margus Prangel, kes annavad edasi olulisi katkeid ja seiku kahe artisti elust ja mõtetest ning seovad laval toimuva tegevuse ühtseks tervikuks,” selgitas Egipt.

Tekstide autor on Jürgen Rooste, kes on otsinud Tina Turneri ja Freddie Mercury elust välja meeleolukad originaalsed lood.
Mitmetasandilisel laval spetsiaalselt kontserdi puhuks tehtavates kostüümides luuakse korraldajate sõnul kahe fantastilise isiksuse elu põhjal draama, kus on kajastatud nii nende tõusud kui ka mõõnad.

 Eesti Vähiliidu heategevuskontsert
“Venus & Mars”
Kõlab Tina Tuneri ja Freddie Mercury looming
Pilet: 13–32 €, müügil Piletilevis ja Ticketpros
www.cancer.ee 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara