Rahavoogude aruanne

Rahavoogude aruanne on üks neljast põhiaruandest, mis kuulub majandusaasta aruande koosseisu. Rahavoogude aruande koostamisel tuleb juhinduda raamatupidamise seadusest ja Raamatupidamise Toimkonna juhendist nr 2.

 Rahavoogude aruandes kajastatakse raamatupidamis­kohustuslase aruandeperioodi laekumisi ja väljamakseid, mis on rühmitatud eesmärgi alusel allpool nimetatud rahavoogudeks:

·     äritegevuse rahavoog

·     investeerimistegevuse rahavoog

·     finantseerimistegevuse rahavoog.

Äritegevuse rahavoogude kajastamisel võib kasutada otse- või kaudmeetodit. Investeerimisest ja finantseerimisest tulenevaid rahavoogusid kajastatakse ainult otsemeetodil. Investeerimisest tulenevaid rahavoogusid kajastatakse brutosummadena ning esitatakse kõik peamised laekumiste ja väljamaksete kategooriad. Ostmisel tehtud väljamaksed tuleb näidata müügil laekunud summadest eraldi.

Finantseerimisest tulenevaid rahavoogusid kajastatakse ka brutosummadena ja esitatakse kõik peamised laekumiste ning väljamaksete kategooriad.

Rahavoogude aruannet kaudsel meetodil saab hakata koostama siis, kui bilanss ja kasumiaruanne on valmis. Aruannet võib alustada puhaskasumist või ärikasumist, viimati nimetatud võimalus on rohkem levinud.

Vaata lähemalt Äripäeva „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Evi Kikas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara