Rahavoogude aruanne

Rahavoogude aruanne on üks neljast põhiaruandest, mis kuulub majandusaasta aruande koosseisu. Rahavoogude aruande koostamisel tuleb juhinduda raamatupidamise seadusest ja Raamatupidamise Toimkonna juhendist nr 2.

 Rahavoogude aruandes kajastatakse raamatupidamis­kohustuslase aruandeperioodi laekumisi ja väljamakseid, mis on rühmitatud eesmärgi alusel allpool nimetatud rahavoogudeks:

·     äritegevuse rahavoog

·     investeerimistegevuse rahavoog

·     finantseerimistegevuse rahavoog.

Äritegevuse rahavoogude kajastamisel võib kasutada otse- või kaudmeetodit. Investeerimisest ja finantseerimisest tulenevaid rahavoogusid kajastatakse ainult otsemeetodil. Investeerimisest tulenevaid rahavoogusid kajastatakse brutosummadena ning esitatakse kõik peamised laekumiste ja väljamaksete kategooriad. Ostmisel tehtud väljamaksed tuleb näidata müügil laekunud summadest eraldi.

Finantseerimisest tulenevaid rahavoogusid kajastatakse ka brutosummadena ja esitatakse kõik peamised laekumiste ning väljamaksete kategooriad.

Rahavoogude aruannet kaudsel meetodil saab hakata koostama siis, kui bilanss ja kasumiaruanne on valmis. Aruannet võib alustada puhaskasumist või ärikasumist, viimati nimetatud võimalus on rohkem levinud.

Vaata lähemalt Äripäeva „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Evi Kikas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara