Teisel pool fotot

Tallinna fotokuu raames on alates tänasest Kumus avatud rahvusvaheline fotonäitus “Teisele poole”, mis pakub vaatamiseks kollaaþe, fotodest valmistatud skulptuure jm.

Kumu näituse kuraator on tunnustatud Adam Budak, kes on kokku pannud maailmakuulsate nimedega fotonäituse. Töid on 19 kunstnikult Saksamaalt Portugalini ja Inglismaalt USAni.

Kuidas minna pildi taha? Näitusel on pikk ja poeetiline alapealkiri “Vaata mulle näkku: mu nimi on Oleks Võinud Olla; samuti kutsutakse mind Ei Enam, Liiga Hilja, Hüvasti”, mis põhineb itaalia poliitfilosoofi Giorgio Agambeni esseel “Kohtupäev”.
Foto tähendas Agambenile alati midagi enamat kui lihtsalt pilti: see on midagi koopia ja reaalsuse, mälu ja lootuse vahepealset.

“Teisele poole” uuribki, mis on teisel pool fotograafiat, laskmata kordagi fotot ennast silmist. Mis paneb foto tööle? Mis paneb selle rääkima? Kuidas on võimalik minna pildi taha, teisele poole?

Fotograafia piire laiendades. Peaaegu 70 eksponeeritud töö hulgas saab näha installatsiooni, videot, fotot, skulptuuri.

Näituse maiuspala on legendaarse portugali kunstniku Helena Almeida looming, mis lõhub kõige edukamalt foto, joonistuse ja kollaaþi piire.
Almeida kujutab oma fotodel iseennast ning loob pildi pinnal sürreaalse situatsiooni, kus vaataja pole enam päris kindel, mis kuulub foto juurde ning mis on sinna manipulatsiooni teel hiljem lisatud.
Suurim installatsioon Kumu näitusel kuulub saksa kunstnikule Stefan Burgerile, kes eksponeerib kokku 17 meetri pikkust ja 4 meetri kõrgust fotolavastust “Sabbia con aromi”. Korea kunstnik Sunah Choi on ehitanud skulpturaalse keskkonna piirdeaedadest.

Leidobjektid, kivi ja küünlad. USAst päris Marlo Pascual kasutab oma teoste materjalina leitud fotosid ja filmilinte, mille abil loob fotopõhiseid skulptuure.
Ta muudab foto kolmedimensiooniliseks, lisades sinna tavalisi objekte, nagu kivikamakas või küünlajalad, milles põlevad küünlad moodustavad fotoportreega ideaalse koosluse.
Teisedki kunstnikud mängivad leidobjektide ja valmismaterjaliga. 

“Teisele poole”
Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34 /
Valge 1, Tallinn
Näitus on avatud 8. jaanuarini.
www.ekm.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara