Teisel pool fotot

Tallinna fotokuu raames on alates tänasest Kumus avatud rahvusvaheline fotonäitus “Teisele poole”, mis pakub vaatamiseks kollaaže, fotodest valmistatud skulptuure jm.

Kumu näituse kuraator on tunnustatud Adam Budak, kes on kokku pannud maailmakuulsate nimedega fotonäituse. Töid on 19 kunstnikult Saksamaalt Portugalini ja Inglismaalt USAni.

Kuidas minna pildi taha? Näitusel on pikk ja poeetiline alapealkiri “Vaata mulle näkku: mu nimi on Oleks Võinud Olla; samuti kutsutakse mind Ei Enam, Liiga Hilja, Hüvasti”, mis põhineb itaalia poliitfilosoofi Giorgio Agambeni esseel “Kohtupäev”.
Foto tähendas Agambenile alati midagi enamat kui lihtsalt pilti: see on midagi koopia ja reaalsuse, mälu ja lootuse vahepealset.

“Teisele poole” uuribki, mis on teisel pool fotograafiat, laskmata kordagi fotot ennast silmist. Mis paneb foto tööle? Mis paneb selle rääkima? Kuidas on võimalik minna pildi taha, teisele poole?

Fotograafia piire laiendades. Peaaegu 70 eksponeeritud töö hulgas saab näha installatsiooni, videot, fotot, skulptuuri.

Näituse maiuspala on legendaarse portugali kunstniku Helena Almeida looming, mis lõhub kõige edukamalt foto, joonistuse ja kollaaži piire.
Almeida kujutab oma fotodel iseennast ning loob pildi pinnal sürreaalse situatsiooni, kus vaataja pole enam päris kindel, mis kuulub foto juurde ning mis on sinna manipulatsiooni teel hiljem lisatud.
Suurim installatsioon Kumu näitusel kuulub saksa kunstnikule Stefan Burgerile, kes eksponeerib kokku 17 meetri pikkust ja 4 meetri kõrgust fotolavastust “Sabbia con aromi”. Korea kunstnik Sunah Choi on ehitanud skulpturaalse keskkonna piirdeaedadest.

Leidobjektid, kivi ja küünlad. USAst päris Marlo Pascual kasutab oma teoste materjalina leitud fotosid ja filmilinte, mille abil loob fotopõhiseid skulptuure.
Ta muudab foto kolmedimensiooniliseks, lisades sinna tavalisi objekte, nagu kivikamakas või küünlajalad, milles põlevad küünlad moodustavad fotoportreega ideaalse koosluse.
Teisedki kunstnikud mängivad leidobjektide ja valmismaterjaliga. 

“Teisele poole”
Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34 /
Valge 1, Tallinn
Näitus on avatud 8. jaanuarini.
www.ekm.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara