Lauristin: Eesti on haridusindeksi järgi väga hästi arenenud riik

Võrdluses teiste Euroopa riikidega kuulub Eesti haridusindeksi poolest väga hästi arenenud maade hulka, ütles Tartu ülikooli professor Marju Lauristin.

Riigikogu kultuurikomisjonile Eesti inimarengu aruande keele- ja haridusküsimusi tutvustanud Lauristini sõnul on haridusindeksi kõrge väärtus Eesti inimarengu taseme põhiline kergitaja, vahendab ERR.

Meie arengu võti peitub muutuste kiiruses ja järjekindluses, poliitika ja majanduse põimingute vältimises ning madalas korruptsioonitasemes, avatuses väliskapitali kiirele juurdevoolule ning tugevas orientatsioonis Põhjamaadele, märkis professor.

Vastavalt läbiviidud küsitlusele rõõmustab viimase 20 aasta jooksul toimunud muutuste üle 50 protsenti Eesti elanikkonnast, samas kui Läti vastav näitaja on 23 protsenti ning Leedus 25 protsenti.

Inimarengu aruande arutelu on kavandatud riigikogu täiskogusse 27. oktoobril

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara