Äri on nagu pokkerimäng

Kui paarkümmend aastat tagasi sarnanes äri malega - edu saavutamiseks pidi mitmeid käike ette mõtlema, siis täna sarnaneb äri pigem kiireid ostuseid nõudva pokkerimänguga, rääkis suhtekorraldusfirma KPMS partner ja Eesti parimaid pokkerimängijaid Henri Käsper, kes on mitmekordne Eesti meister turniiripokkeris Pärnu Juhtimiskonverentsil.

Maailmas on hinnanguliselt 100 miljonit pokkerimängijat. Ka James Bond, kes aastaid tegutses kasiinodes, oli mõned aastad tagasi sunnitud kolima pokkerilaudade taha, rääkis Käsper konverentsil.

Käsper rääkis, et paarkümmend aastat tagasi oli äri nagu malemäng – äri tegemisel tuli koguda infot ja  mõelda mitmeid käike ette. Viimase kümnendi jooksul on elu aga muutunud nii kiireks, et infot pole võimalik enam piisavalt kiiresti koguda ja tänane juht on pigem pokkerimängija, kes peab kiirelt tegutsema. 

Henri Käsperi 7 juhtimisreeglit, mida ta on õppinud pokkerilauas:

1. Kaks kaptenit.

Väikeses koosluses ei saa olla kahte kaptenit, võim saab olla ainult ühel inimesel. Kui satud mängulauda ja seal on 9 võõrast oponenti, pead esimese asjana välja selgitama, kes on kõige suurema võimuihalusega ning just selle inimese võtma  esimeseks ohvriks, sest kui tema on alistatud, siis on võim lauas sinu ja nõrgad oponendid allutatakse iseenesest tegevuse käigus.

2. Valitse oma emotsioone.
Iga tähtsa otsuse juures peab valitsema oma emotsioone ning kõige kehvemad otsused tehakse negatiivsete emotsioonide taustal. 

3. Hirmunud raha
Kunagi ei tohi mängida panustele, mida kardetakse kaotada, sedan nii elus, investeerides kui ka pokkerilauas. Kui tuntakse kergetki hirmu, hakatakse tegema valesid otsuseid.

4. Oskus loobuda
Pokker on suuresti loobumiste mäng – 80% juhtudest ei minda üldse mängu ja ülejäänud 20 protsendil juhtudest loobutakse 9/10 juhtudel poole peal.

5. Väikesed asjad loevad
Lauas tasub kuulata oponendi juttu, ent tegelikult tasub vaadata seda, mida räägib tema keha. Kui head nägu suudetakse sageli olenemata kehvast situatsioonist teha, siis keha hallata reeglina mitte.

6. Õppida, õppida, õppida…
Elukestev õpe pole pelgalt sõnakõlks, see on tänapäeval paratamatus.

7. Paradoks.
Asjadest tasub rääkida ikka ja alati ausalt, sest tavaliselt ei suudeta uskuda, et vastane räägiks lauas ausalt.

 

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara