Õiglasest kaubandusest teenib enim kaupmees

Fairtrade'i teavituse koordinaatori Jaanus Välja sõnul mõjutab Eestis õiglase kaubanduse süsteemis kaupade kõrget hinda peamiselt jaekaubanduse marginaal.

Välja sõnul saab õiglase kaubanduse süsteemis kõige suurema kasu jaekaubandus. "See kõrge hind, mida ette heidetakse, on ikkagi suuresti mõjutatud jaekaubanduse marginaalist, mis sinna pannakse," märkis ta saates Terevisioon.

Õiglase kaubanduse süsteemis olevad tooted kannavad spetsiaalset märki, mille on välja töötanud rahvusvaheline organisatsioon Fairtrade. Organisatsioon on koostanud standardid tuhandetele toodetele ning nende toodete tootmine, kogu tarneahel on saanud vastavad sertifikaadid.

"Märgi mõte on see, et nende standarditega lõi Fairtrade tootjatele nõudmised, et nad peavad järgima ILO nõudeid töökooraldusel, keskkonnanõuded neile on karmimad, kui sageli tavatoodete puhul arengumaades neid võib-olla üldse ei järgita. Ka hind on oluline - sel ajal kui maailmaturul olid kokkuostuhinnad väga madalad ja paljud pidid müüma oma tooteid alla omahinna, st nad ei saanud isegi tootmiskulusid tagasi, siis õiglase kaubanduse süsteemis garanteeriti hind, mis oli kokkulepitud, mis ületas turuhinda," rääkis Välja.

Täna algab Õiglase kaubanduse nädal, mille eesmärk on tutvustada õiglast kaubandust, kui võimalust teha eetilisi ostuvalikuid.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara