Istumine on ohtlik

Muidugi on istumine mõnus, kuid ka ohtlik. Terviseeksperdid hoiatavad, et liigne istumine mõjub halvasti, kirjutab Kaaluabi.ee.

Soomlased on paljude haiguste suhtes vastuvõtlikumad, sest istuvad igapäevaselt liiga palju. Statistikast tuleb välja, et soomlased on kõige istuvama eluviisiga rahvas Euroopas. Iga teine soomlane istub vähemalt 6 tundi päevas ning paljud veedavad poole oma ärkveloleku ajast istuvas asendis. Noored isegi veelgi rohkem.

Dotsent Raija Laukkanen leiab, et tegemist on rahvatervisealase riikliku probleemiga, viidates istuva eluviisiga kaasnevatele terviseriskidele: lihaste hääbumine, häiritud verevarustus, selja- ja õlaprobleemid, diabeet, südameprobleemid ning kõrgenenud vererõhk.

Kõlab hirmutavalt? Mis sa siis enam arvuti taga istud, mine liiguta ennast! Vali lõunapausiks kaugemal asuv söögikoht või tee pärast söömist väljas lühike jalutuskäik. Kolleegile helistamise asemel kõnni tema juurde ning kohvi saab ka seistes ja kõndides juua.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara