Esmamulje ütleb hädavajaliku inimese iseloomu kohta

Nagu suurem osa inimesi teavad, võib esimene mulje väga oluliseks muutuda, kuid tihtipeale on see esimene kohtumine ka petlik.

Nüüd väidavad Berkeley’s asuva California ülikooli teadlased, et inimesel kulub siiski ainult 20 sekundit, tegemaks kindlaks, kas võõras kaldub geneetiliselt olema usaldusväärne, lahke või kaastundlik, vahendasid ERRi teadusuudised.

Uuringutulemused toetavad väidet, et inimesed on võimelised tuvastama võõraid, kes neile raskes olukorras appi tuleksid. Samuti rõhutavad teadlased, et inimesed, kes pole geneetiliselt eriti kaastundlikud, võiksid saada abi geeniteraapiast.

Selgus, et need, keda hinnati kõige empaatilisemaks, omavad oksütotsiini retseptorit kodeerivas geenis genotüüpi GG. Sellest võib järeldada, et miski nende käitumises (rohkem peanoogutusi, avatud kehahoiak, julgustavad naeratused jne) edastab ka teistele inimestele veidike nende geneetilises koodis peituvat infot.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara