Kadri Lainas: turundusjuhi tööd on keeruline hinnata

ASi Prisma Peremarketi turundus- ja kommunikatsioonidirektori Kadri Lainase hinnangul on turundusjuhtide tööd raske hinnata, kuna mõõdupuuks ei sobi suurima eelarvega loovtööde valmimine, mida tihti võrreldakse, vaid ettevõtte äriliste eesmärkide saavutamine, kirjutab ajakiri Juhtimine.

Lainase sõnul on turundusjuhtide tööd eemalt väga raske hinnata. "Küsimus pole ju selles, kes kõige suurema meediaeelarvega ägeda loovlahenduse suudab töösse panna, vaid see, kes ettevõtte ärilisi eesmärke aitab saavutada."

Sageli kiputakse turundusjuhtide tööd hindama just kampaania meediamahtude ja reklaamplakati, mitte turundustegevuse tulemuslikkuse põhjal. "Tulemuste hindamise teeb keeruliseks veel tõik, et kuigi turundusjuht vastutab brändi eest, eeldab tugeva kaubamärgi loomine terve ettevõtte panust. Alates tippjuhtkonnast ja lõpetades kõige tavalisemate töötegijatega. Seega on tõesti väga raske ütelda, kes Eestis tegelikult turundusguru on."

"Kui aga siiski tuua esile inimesi, kellega oleksin iga ajal valmis turundusteemasid lahkama, siis liiguksin pigem agentuuride poolele. Loomulikult tooksin välja meie praegused strateegilised partnerid- Brand Manual ja Mediacom. Margus Klaar ja Dan Mikkin Brand Manualist on vaieldamatult Eesti tipptase. Teistest agentuuridest oskaksin välja tuua veel Joel Volkovit, kelle lähenemised on samuti äärmiselt läbimõeldud," rääkis Lainas.

Infot turunduse kohta ammutab Lainas hetkel ülikoolist. "Nimelt olen magistrikraadi tegemas maailma parimate majanduskoolide hulka kuuluvas Rotterdam School of Management ülikoolis. Sealsete õppematerjalide hulgas on väga palju inspireerivat materjali maailma tuntumate kaubamärkide seast," rääkis ta.

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ketlin Rauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara