Euroopa fotograafide pilk Jaapanile

Temnikova ja Kasela galerii kahel näitusepinnal on avatud Eesti-Soome fotonäitus, mis pakub pildikesi tõusva päikese maa erinevatest piirkondadest.

Alates 1999. aastast on Jaapanit pildistamas käinud üle 50 Euroopa fotograafi. Sel aastal külastasid Jaapani põhjaosas asuvat Akita prefektuuri Krista Mölder Eestist ja Kalle Kataila Soomest. Nende materjalide põhjal on valminud nii näitus kui ka kataloog.

Erinevad pilgud Jaapanile. Tegemist on pikaajalise kuraatoriprojektiga, mille raames kutsutakse valitud Euroopa kunstnikud Jaapani eri piirkondadesse mõneks ajaks elama-töötama. Tulemuseks on iga kunstniku individuaalne fotograafiline versioon Jaapanist ja sealsest eluolust, mis ei ole takerdunud tõusva päikese maa kohta käivatesse stereotüüpidesse.

Mölder ja Kataila on väga erinevad kunstnikud, kuid nende tööde süntees näib loomulik. Nad käisid Jaapanis erineval ajal: esimene talvel, teine suvel.
Mölder on nii ruumilises kui ka emotsionaalses mõttes selgelt suunatud sissepoole. Kataila on ekstravertsem, emotsionaalsem, maastikule suunatud kaamerasilmaga, ajuti lisab ta ka pisut huumorit.

Meditatiivne interjöör ja tehnoloogia. Krista Mölder on põhiliselt keskendunud Jaapani interjöörile. Ta kujutab inimtühje ruume ning peaaegu abstraktseid mustrite ja materjalide kombinatsioone. Pildistab, et varjata.
Ta vihjab, kuid ei anna lihtsalt kätte. Selline mäng vaatajaga seisneb pealtnäha pildile juhuslikult jäänud detailides, nagu poolik laest rippuv lamp või vihmavari, mis asub defineerimatus ruumis.

Kalle Kataila seevastu laseb silmadel ­uidata vabalt kõrgetes mägedes vaatega udustele nõlvadele, vooglevale jõele või mühisevale metsale. Ta kombineerib Jaapanile igiomased hingematvad loodusvaated sama omaste tehnoloogiliste detailidega, nagu kauni jõeoru lõpus asuv veejaam või mänguväljaku kohal terendav tehas.

Looduse, inimese ja tehnoloogia vahekorda analüüsides jääb Kalle Kataila reserveerituks ning kriitilise vaatluse asemel pakub sageli hoopis vaimukat lähenemist.

“Jaapan Euroopa pilgu läbi / Jaapan täna, vol 13”
Temnikova ja Kasela galerii, Tallinn
Näitus on avatud 22. jaanuarini Müürivahe ja Lastekodu galeriipindadel K–N 16–19.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Teabevara