Rohkem kohvipause

Rootslastele on tähtis, et nad saaksid lõõgastuda tööpäeva jooksul ühisel kohvipausil, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Nooremad ehk siis alla 40aastased ei pea kohvipause siiski nii oluliseks kui need, kes on ületanud 40. eluaasta. Kohvipauside traditsioon on lihtne meetod, mis aitab töötajatel olla samal ajal nii tõhusad kui ka õnnelikud.

Ühine kohvipaus tööl ei pea küll sõna-sõnalt tähendama kohvi tarbimist, kuid kesksel kohal on kohvilaua või kohviautomaadi olemasolu pauside tegemise ajal. Kohvi asemel võib olla ka tee, mahl või lihtsalt klaas vett.

Tegemist on eelkõige sotsiaalse mänguväljaga, kus tegevus toimub peamiselt
ühes kohas: kohvimasina läheduses. Just siin on koht, kus saab kolleegidega vestelda. Üheks kohvipauside osaks võib olla ka muusika kuulamine meeldivas keskkonnas, töölauast või tööpaigast eemal.

Sooline eelistus “kohvipauside” suhtes on kaldunud Rootsis meeste kasuks. Kui
võrrelda eri sektorites pausi tegemist, siis on selge: meestööjõuga domineerivates
harudes, nagu ehitus-, remondiettevõtted, rasketööstus, transport ja laotöö, ei olegi
see nii üllatav. Arvestades seda, et nende ametitega kaasnevad otsesed terviseohud füüsiliste traumadena. See eeldab tihedamat pauside tegemist, et olla vormis, taastuda ja olla keskendumisvõimeline.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik. 

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Taavi Alas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara