Külmetushaigused ja trenn ei käi kokku

Inimesed, kes armastavad treenimist, ei hooli sageli sellest, kui kurk tundub valus või nina veidi tilgub. Kaaluabi.ee selgitab kas selline suhtumine on õigustatud.

Kui sul on palavik või kurk valus, ei tohi kohe kindlasti treenida. Küll aga ei ole vastunäidustatud väike jalutuskäik või muu liikumine, mis ei nõua suurt pingutust. Kui tunned end veidi haigena, ei pea kolm päeva järjest voodis lamama - piisab kui veidi rahulikumalt võtta ning tugev trenn sel ajal lihtsalt ära jätta.

Kui tunned end veidi halvasti, siis lähtu oma enesetundest. Kui oled veidi nohune, kuid harjunud sel ajal end liigutama, ei pruugi treening midagi hullu teha. Kui kahtled, pea kolm päeva pausi ja kui selle ajaga enesetunne halvemaks ei ole läinud, alusta treeningutega rahulikumalt. Kui ka selle järel end endiselt hästi tunned, võid koormust veidi suurendada.

Füüsiline treening ning liikumine vähendab külmetuste riski, kuid kuula signaale, mida su keha sulle saadab. Ka kergema haiguse korral võib treenimine ohtlikuks osutuda.

Kui soovid aga kindlasti treenida, siis arvesta, et mida kõrgem pulss treeningul, seda suuremad võivad olla hilisemad komplikatsioonid. Seepärast võiksid eelistada vastupidavustreeningut jõutreeningule. Treeningutesse väikeste pauside tegemine on tegelikult kehale kasulik, isegi kui aktiivsed treenijad seda eriti uskuda ei taha, sest tegelikkuses on ületreening tõsine probleem.

Kui kehas on infektsioon, on raske treening ohtlik, päädides halvemal juhul südamelihase põletikuga. Ära ole treeningute jätkamise osas nii põikpäine, et unustad organismiga konsulteerimast.

Terveks saades pea kinni kuldreeglist - isegi kui tunned end täiesti tervena, pea üks päev treeningutega pausi, sest kehal on vaja taastumiseks aega. Küll aga ei ole vaja muretseda jääkköha pärast, eriti kui alustad rahulikult ning tõstad koormusi järk-järgult.

Samal ajal pea meeles, et on vähe sama tõhusaid arstirohte, kui seda on liikumine ning treening. Kui oled veidi väsinud, sul kerge peavalu või ülepinge, siis piisab vahel üksnes värskes õhus liikumisest.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara