Seekord süsteemist, mitte inimestest

Inimeste arendamisest on Eestis palju räägitud ning kes pole veel tegudeni jõudnud, saab vähemalt lugeda sellekohast materjali. Ajakiri Personali Praktik uurib, kas on arendatud ka organisatsioone.

Ühelegi tegev- või personalijuhile ei tohiks enam uudiseks olla, et heaks juhiks saamisel peavad teatud eeldused olema ning tähtis on töötajaid arendada ja motiveerida. Eriti tuleb hoida talente ja pakkuda neile arenemisvõimalusi.

Siiani on aga ettevõtetes ja riigiasutustes pigem vähe või praktiliselt üldse mitte tegeletud sama asjaga organisatsiooni tasandil. Vähesed mõtlevad sellele, kas nende ettevõtte ülesehitus soodustab või pigem takistab (äriliste) eesmärkide saavutamist, või sellele, kas organisatsiooni struktuuris on ruumi innovatsioonile või kas ülesannete jaotus ja nende omavaheline seostatus ning organisatsiooni reeglistik pakub töötajatele parima pinnase nende potentsiaali rakendamiseks.

Viimase viie aasta jooksul olen rääkinud sel teemal paarikümne Eesti ettevõtte
juhiga. Enamik vestlusi algas eelarvamuste kummutamisega, et üldse asjast rääkima asuda. Kui ütlesin, et soovin lähemalt teada nende organisatsiooni struktuuri ja seda, milline roll on struktuuril ettevõtte juhtimisinstrumendina, oli paljude puhul näha nõutust: mis sellest siis ikka nii väga rääkida on. “Struktuur sai kohe alguses paika pandud ja nüüd keskendume põhitegevusele,” ütles nii mõnigi.

Struktuur on kole ja mõne jaoks isegi sovetlik sõna. Muutsin oma toonastes intervjuudes taktikat ning hakkasin rääkima organisatsiooni disainist. Kuigi nende kahe vahele päris võrdusmärki panna ei saa, sest organisatsiooni disain hõlmab rohkemat kui struktuurilist ülesehitust, andis see muutus väikese edasimineku. Enamik küll palus, et seletaksin, mis ma selle disaini all mõtlen, aga vähemalt oli näha, et sõnal endal oli piisavalt dünaamiline kõla, et sellega samastuda.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Karin Sakovski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine