Nõuandeid lubaduste täitmiseks

Uue aasta alguses annavad paljud endale lubaduse oma elus midagi muuta. Et need vaid lubadusteks ei jääks, toob Kaaluabi.ee välja 10 nõuannet, mis aitavad lubaduste täitumistele kaasa.

1. Alusta väikselt

Suurim viga, mida inimesed lubadusi andes teevad, on liiga suure "suutäie" haaramine, lootes korraga kõike muuta. Nädalaga ei ole võimalik tervisele kahju tegemata mitmeid kilosid kaotada, küll aga on võimalik kaotada üks kilo. Liigu pigem väikeste sammudega, kuid järjekindlalt oma eesmärgi suunas.

2. Pane paberile kirja

Kirja võid panna oma esialgse eesmärgi või hakata oma edusammude kohta päevikut pidama, isegi varjatud mõtete kirjalikult talletamisest võib kasu olla, sest nii saavad mõtted osaks reaalsusest.

3. Keskendu igapäevastele harjumustele

Tervisliku elustiili vundament laotakse väikeste igapäevaste harjumuste ja tegudega. Need harjumused peaksid olema sama loomulikud kui igapäevane hambapesu või ukse lukustamine kodunt lahkudes. Tekita endale tervislikud harjumused, muutes oma elu samm haaval tervislikumaks.

4. Jälgi alati oma eesmärki

Eesmärgid vajavad pidevat tähelepanu. Nende saavutamiseks tuleb eesmärke pidevalt silmas pidada, neist mõelda ning, mis peamine, neid ka täita. Seepärast ümbritse end nii paljude meeldetuletustega kui võimalik.

5. Ole järjekindel

Kujuta ette lennuki õhkutõusmist: alguses on vaja suurel hulgal energiat, et hoorajal kiirus üles saada. Kui kiirus ja kõrgus on saavutatud, liigub lennuk juba iseenesest üha kõrgemale ja kiiremini. Järjepidev tegevus - ükskõik kui väike - kannab endas rohkem jõudu, kui oskad ettegi kujutada.

6. Ära lõpeta kunagi õppimist

Tervislik eluviis on protsess ehk pigem reis kui sihtmärk. Sa saad alati toitumise ja treeningu kohta juurde õppida, avastades selle käigus iseenda varjatud külgi, mis aitavad sul paremaks inimeseks kasvada.

7. Tule eraldatusest välja

Kas keegi on kunagi midagi täiesti üksi saavutanud? Arvatavasti ei ole selliseid inimesi palju. Enamik inimesi saavad abi teistelt, toetudes jagatud kogemusele ning nõuannetele.

8. Luba endale tagasilööke

Aktsepteeri seda, et kõigil inimestel tuleb eesmärgi suunas minnes kogeda tagasilööke, kuid need tuleb osata eesmärgi teenistusse rakendada. Tavaliselt kipume enese vastu rangemad olema kui teiste vastu. Muutu iseenda suurimaks fänniks, lohutades end tagasilöökide korral ning nautides õnnestumisi.

9. Usalda oma plaani

Ükski teekond ei kulge sirgelt eesmärgi suunas, pigem sarnaneb see oma tõusude ja mõõnadega Ameerika mägedele. Õpetused ja strateegiad, mida teekonna käigus õpid, aitavad muuta sinu elu tervislikumaks. Kaalulangus on üksnes aja küsimus, kui teed õiged valikud ning jääd nendele kindlaks.

10. Naudi!

Kes on öelnud, et tervislik elu peab olema kannatus ja piin? Arvatavasti väga õnnetu inimene. See on hoopis suurepärane ning arendav seiklus, mida tuleb nautida!

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirja tellimine