Kohvik l.u.m.i - missioonitundest loodud ettevõte

Talvepealinnas Otepääl tegutseb kohvikrestoran l.u.m.i, mille pani püsti seltskond, kelle peamine eesmärk on pakkuda kosutust nii ihule kui ka hingele. L.u.m.i on näide sellest, kuidas neljakesi üht väikest ettevõtet sõbraliku meeskonnana juhtida ja väikelinnast pädevat personali leida.

 Mõned esteedid võib-olla ei talu, et siin pole tasaseid pindu ja selgeid nurki, mina aga usun pigem energeetilist poolt – see, mis siia on panustatud, kiirgab siit välja,
räägib kohviku üks omanikest Veikko Täär. Tuleb välja, et muidu telepildist,
lavalt või spordiradadelt laiemale avalikkusele tuntud mees on nüüdseks juba
aastakese jagu ka ettevõtja toitlustuses.

Selle asemel, et luua veel üks üdini klants koht, läikivate pindade ja sirgete seintega, otsustas neljaliikmeline osanike seltskond ära kasutada vana Otepää saunahoone 60. aastatest pärineva arhitektuurilise eripära. Lakke jäeti alles sellest perioodist pärit originaalvalgustid, mis said ühe l.u.m.i osaniku ja sisekujundaja Ivi-Els Schneideri ideena vanast traadist õrna ümbrise. “Lühtrite” vaieldamatuks krooniks on küla pealt kokku kogutud vanad noad-kahvlidlusikad ja muud söögiriistad. Need pole aga ainsad asjad, mis on nii-öelda teisel ringil. Enamiku kohviku toole on samuti toonud lahked külastajad. “Ei, see ei olnud päris nii, et ukse peal oli silt, et kui järgmine kord tahad istuda, võta oma tool kaasa,” naerab Täär.

Kohvik pole aga Tääri monoetteaste – seekord jagab ta lava kolme kaasnäitlejaga.
Kuidas saab neljakesi üht väikest kohvik-restorani pidada, mis ilmselt kedagi
üleöö rikkaks ei tee? Tuleb välja, et neliku eesmärk polegi kiirelt rikastuda. Täär tegeleb ettevõtte turundusega, Ülle Puusepp äri ja arvepidamisega, Ivi-Els Schneider kunstilisema poolega ning Kuldar Leis seisab hea maine ja arendamise eest.

“Muidugi on nii, et ükski ettevõte ilma efektiivse toimimiseta eksisteerida ei saa, aga eks me kõik võtame seda siin pigem missioonitundega,” selgitas Täär.
“Seni oleme suutnud leida toimivaid lahendusi ja oleme algusest peale ka
ühisel meelel olnud,” ei varjanud Täär seda, kuidas kambaga edukalt ettevõtet
majandada.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Mirjam Nutov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara