DocPointi menüüs eksootika

Dokumentaalfilmide festival DocPoint heidab tänavu ligi 30 filmis pilgu eksootilistele piirkondadele ja teeb kummarduse Eesti filmile, näidates rohkem kui 40 Nõukogude Eesti dokumentaalfilmi.

Helsingi DocPointi sõsarfestival, mis toimub Tallinnas juba kolmandat korda, on tänavu filmiderohkem kui kahel eelmisel aastal. Ent ka sel korral on ettevõtmise eesmärk näidata värsket, sotsiaalset ja julgelt avameelset dokumentalistikat, jätmata unarusse poeetilisi kunstidokumentaalteoseid.
Kavas on rohkem kui 70 filmi, mis on valminud maailma erinevais riikides, näiteks Soomes, Saksamaal, Iisraelis, Rootsis, Ameerikas, Uus-Meremaal, Lõuna-Koreas ja mujal.

Kõrvalprogramm Eesti filmi auks. Esimest korda on festivalil peale põhiprogrammi, mis koondab ligi 30 eelmistel aastal valminud dokumentaalfilmi, kavas kõrvalprogramm.
“See on kokku pandud Eesti filmi 100. sünnipäeva tähistamiseks. Kõrvalprogramm kannab pealkirja “Kadunud lindid” ja selle raames esilinastub 41 Nõukogude Eesti dokumentaalfilmi, millest suurt osa pole publikul olnud üldse võimalik näha, kuna nende ainukesed koopiad on arhiivis seisnud,” sõnas festivali korraldaja Tristan Priimägi.

Eriprogrammi kavas leidub filme nii siit kui ka sealtpoolt rindejoont. “On filme neilt, kes olid punaste poolel ehk venemeelsed, ja ka neilt, kes üritasid selle süsteemi sees väljendada oma väikest protesti,” tutvustas Priimägi.
Kõik näidatavad teosed on koondatud kokku kümnele seansile. Kaheksa neist on festivali korraldaja sõnul autoriseansid, kus näeb filme selle perioodi kõige olulisematelt tegijatelt Eestis, näiteks Mark Soosaarelt, Andres Söödilt jt.
Eraldi on ka punapropaganda- ja sotsiaalpropagandaseanss ning seanss, kus näidatakse programmi ainukest täispikka filmi, mille keskmes on Tallinna olümpiaregatt 1980. aastal.

Eksootikat maade ja merede tagant. Põhiprogramm on Priimäe sõnul tänavu eksootilisem kui kunagi varem. Paljud lood pärinevad näiteks Põhja-Aafrikast, Jaapanist, Kagu-Aasiast ja Okeaaniast.
“Endiselt on DocPointi tähelepanu keskpunktis sotsiaalsed, humanistlikud teemad. Räägime tänavu võib-olla natuke ilusamas pildikeeles ja rohkem perifeersete piirkondade lugusid kui möödunud aastatel. Lisaks on filmidel üks fookus, mis tekkis täitsa kogemata – hästi palju on seekord kavas ­auhinnatud ja festivalidel esilinastunud filme. Enamikul filmidel on juba kõvad pagunid peal,” märkis Priimägi.

Selliste hulka kuuluvad näiteks IDFA võidufilm “Tiguplaneet”, mis räägib meesterahvast Young-Chan, kes ei ole oma elus midagi kuulnud ega näinud. Ta tuleb n-ö tigude planeedilt, mille elanikud on kurdid ja pimedad ning nimetavad end tigudeks, kelle ainus usaldusväärne viis maailma kogeda on puudutuse kaudu. Samuti on auhinnatute seas film “5 katkist kaamerat”, mille fookuses on elu oma ilu ja valuga Palestiina väikeses külas Bil’inis.

Kavas rohkelt auhinnatud filme. Näha saab ka Kopenhaageni festivali CPH:DOX võidufilmi “Kaks aastat merel”. Selle autor on Ben Rivers, kes jäädvustas antiikseid kaameraid kasutades ühe erakliku mehe elu. Kindlasti tasuvad vaatamist Jihlavas peaauhinna saanud “Kaotsiläinud maa” ja DOK Leipzigi auhinnatud filmide hulgast näitamisele tulevad “Vee lapsed”, “Phnom Penhi hällilaul”, “Elu piltides” ja “Ma unustan selle päeva”. Ühtlasi kuuluvad programmi rokkmuusikadokumentaalid – U2 lugu “U2: taevast alla” ja skandaalse heviikooni elulugu hõlmav “Olgu õnnistatud Ozzy Osbourne”.
Kolmandiku filmidega tuleb Priimäe sõnul kaasa filmi autor, kes seansi eel ja järel filmi tagamaid avab ja küsimustele vastab.

DocPoint
26.–29.01 Tallinnas kinodes Sõprus, Artis, Solaris ja Kumu auditooriumis
Kavas on 71 filmi.

Pilet: 3 eurot, müügil Piletilevi müügikohtades ja kohapeal enne seansse
http://tallinn.docpoint.info
5 filmisoovitust
“Kumare”
27.01 kl 22 kinos Sõprus
Režissöör: Vikram Gandhi
USA, 2011
“Big boys gone bananas”
27.01 kl 22 Kumu auditooriumis
Režissöör: Fredrik Gertten
Rootsi, 2011
“Jaffa: apelsini kellavärk”
28.01 kl 16 Kumu auditooriumis
Režissöör: Eyal Sivan
Belgia, Iisrael, Prantsusmaa, Saksamaa, 2009
“Finnsurf”
28.01 kl 19 Solarise kinos
Režissöör: Aleksi Raij
Soome, 2011
“Kui puu langeb”
28.01 kl 22 kinos Sõprus
Režissöör: Marshall Curry
USA, 2011

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

EESTI KILLUSTIK otsib JUHTKONNA ASSISTENTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara