Jäääär on vunki täis

Jäääär võtab 21. sünnipäeva kontserdi käigus oma rüppe mitu muusikut, kes ansambli kõlapilti veidi timmivad.

Tänaõhtuse Rock Cafés toimuva sünnipäevakontserdi eel väidab Jääääre üks tugitalasid Jaan Sööt, et ansambel on jätkuvalt noor ja elujõuline. “21 aastat on ühele bändile päris hea vanus. Eelmise aasta juubelikontsertide käigus saime tunnustavat vastukaja, mis seda kinnitas. Meil on olnud publikurohke ja emotsionaalselt hea aasta,” rääkis Sööt Jääääre käekäigust.

Kontsert koos külalistega. Ansambel, mis on endast läbi lasknud erinevaid muusikuid ning vahepeal soiku jäänud olekus ka paremaid aegu oodanud, kavatseb 21. sünnipäeva puhul anda korraliku kontserdi, kuhu on kaasatud artiste, keda Jääääre ridades varem näha pole saanud.
“Sedapuhku otsustasime anda kontserdi koos Jaanus Nõgistoga. Teeme proove ja harjutame kokku. Jaanus mängib meie lauludes mandoliini ja meie katsume ka mõne tema laulu selgeks saada,” sõnas Sööt.
Kindlasti tulevad külla head sõbrad ansamblist Helena Wanje, milles Sööt tegev on olnud. Lavaruumi jätkub ka noorele lauljatarile Mari Pokinenile, kelle esinemist ootab Sööt paraja uudishimuga. “Oletatavasti laulab tema ikka oma laule, aga võib-olla suudame mõne loo koos ka teha, mine tea,” ütles Sööt.

Kõlavärvide otsingud. Kuigi eelnimetatud muusikud liituvad ansambliga vaid sünnipäevakontserdiks, on uute kõlavärvide otsing Söödi sõnul ansambli üks läbiv eesmärk ka edaspidi. Just selle uue varjundi leidmiseks on Jäääärega juba mõnda aega koostööd teinud tšellist Ann Kuut, kes on samuti täna laval.
Üks viimaseid olulisi tuure toimus ansamblil aga pealkirja all “Jääorel” ning sellel juhtis Jääääre muusikakõlasid orel.
Sünnipäevakontserdil esitab Jäääär paremaid palasid oma repertuaarist: neid, mida pole enam ammu kuuldud, ning neidki, mida pole ehk üldse kuuldud. Tosina helikandja peale salvestatud rohkem kui saja laulu seast on, mida valida.
Mis puudutab päris uut loomingut, siis seda materjali saavad fännid peagi nautida uuelt albumit, mida praegu vaikselt koostatakse. “Tasapisi teeme materjali juurde ja mõtted uuest plaadist on peas küll. Selle kõla tuleb veidi teistsugune kui meie senine muusika, kuid kindlasti on see Jääääre moodi,” märkis Sööt. Suurt kannapööret pole ansamblil plaanis teha. Millal plaat ilmub, on ajastamise küsimus. Tõenäoliselt valmib materjal suveks.

Jääääre 21. sünnipäeva kontsert
27.01 kl 21 Rock Cafés Tallinnas
Pilet: al 8 €, saadaval Piletilevis ja Statoilis ning kohapeal
www.jaaaar.eu

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara