Jäääär on vunki täis

Jäääär võtab 21. sünnipäeva kontserdi käigus oma rüppe mitu muusikut, kes ansambli kõlapilti veidi timmivad.

Tänaõhtuse Rock Cafés toimuva sünnipäevakontserdi eel väidab Jääääre üks tugitalasid Jaan Sööt, et ansambel on jätkuvalt noor ja elujõuline. “21 aastat on ühele bändile päris hea vanus. Eelmise aasta juubelikontsertide käigus saime tunnustavat vastukaja, mis seda kinnitas. Meil on olnud publikurohke ja emotsionaalselt hea aasta,” rääkis Sööt Jääääre käekäigust.

Kontsert koos külalistega. Ansambel, mis on endast läbi lasknud erinevaid muusikuid ning vahepeal soiku jäänud olekus ka paremaid aegu oodanud, kavatseb 21. sünnipäeva puhul anda korraliku kontserdi, kuhu on kaasatud artiste, keda Jääääre ridades varem näha pole saanud.
“Sedapuhku otsustasime anda kontserdi koos Jaanus Nõgistoga. Teeme proove ja harjutame kokku. Jaanus mängib meie lauludes mandoliini ja meie katsume ka mõne tema laulu selgeks saada,” sõnas Sööt.
Kindlasti tulevad külla head sõbrad ansamblist Helena Wanje, milles Sööt tegev on olnud. Lavaruumi jätkub ka noorele lauljatarile Mari Pokinenile, kelle esinemist ootab Sööt paraja uudishimuga. “Oletatavasti laulab tema ikka oma laule, aga võib-olla suudame mõne loo koos ka teha, mine tea,” ütles Sööt.

Kõlavärvide otsingud. Kuigi eelnimetatud muusikud liituvad ansambliga vaid sünnipäevakontserdiks, on uute kõlavärvide otsing Söödi sõnul ansambli üks läbiv eesmärk ka edaspidi. Just selle uue varjundi leidmiseks on Jäääärega juba mõnda aega koostööd teinud tšellist Ann Kuut, kes on samuti täna laval.
Üks viimaseid olulisi tuure toimus ansamblil aga pealkirja all “Jääorel” ning sellel juhtis Jääääre muusikakõlasid orel.
Sünnipäevakontserdil esitab Jäääär paremaid palasid oma repertuaarist: neid, mida pole enam ammu kuuldud, ning neidki, mida pole ehk üldse kuuldud. Tosina helikandja peale salvestatud rohkem kui saja laulu seast on, mida valida.
Mis puudutab päris uut loomingut, siis seda materjali saavad fännid peagi nautida uuelt albumit, mida praegu vaikselt koostatakse. “Tasapisi teeme materjali juurde ja mõtted uuest plaadist on peas küll. Selle kõla tuleb veidi teistsugune kui meie senine muusika, kuid kindlasti on see Jääääre moodi,” märkis Sööt. Suurt kannapööret pole ansamblil plaanis teha. Millal plaat ilmub, on ajastamise küsimus. Tõenäoliselt valmib materjal suveks.

Jääääre 21. sünnipäeva kontsert
27.01 kl 21 Rock Cafés Tallinnas
Pilet: al 8 €, saadaval Piletilevis ja Statoilis ning kohapeal
www.jaaaar.eu

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine