Iga amet ei pruugi kõigile ühtviisi sobida

Tööõnnetused ja kutsehaigused on kulukad mitte ainult üksikisikutele, vaid ka ettevõtetele ja ühiskonnale tervikuna. Enamasti räägime tööandja kohustustest – alates kutsevalikust ja lõpetades tervist säästva eluviisiga –, kuid sama oluline on igaühe enda panus, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Tööinspektsiooni andmetel toimus eelmise aasta üheksa kuu jooksul 2727 tööõnnetust, mis on 358 võrra rohkem kui aastal 2010.

Eriala valikul mõelge tervisele

Teadliku eriala- ja karjäärivalikuga saab hoida ära nii tööst põhjustatud tervisehäireid kui ka krooniliste haiguste süvenemist. Teatud elukutsete keerukus ja erinõuded, mida töö organismile esitab, on peamised põhjused, miks inimestele kõik erialad ei sobi. Ühe kutse mittesobivus ei tähenda tingimata, et sobivaid ameteid pole. Levinumad terviseprobleemid, mis eriala valiku võimalusi piiravad, on liikumis- ja nägemishäired ning südame-vereringe kroonilised haigused.

Esialgu süütuna näivad tervisehäired võivad pikemas pers pektiivis hakata tervist laastama. Samuti võiks elukutse valikul uurida oma lähisugulastel esine nud haiguste kohta. Paljudel haigustel on geneetiline eelsoodumus, mida võiks ameti valikul arvestada. Kui vanematel on probleeme suhkru haiguse või kõrge vererõhuga, siis pole mõistlik valida öötööd, mis soodustab haiguse kujunemist. Lapsena põetud liigesehaigused võivad uuesti välja lüüa, tehes tööd, mis nõuab pidevalt püstijalu olemist. Vererõhuhaigetele ei sobi jälle töötamine kõrge temperatuuri juures Erinevaid näiteid haiguste ja sobimatute ametikohtade kohta on väga palju – soovitame konsulteerida spetsialistidega. 

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Toomas Põld

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara