Iga amet ei pruugi kõigile ühtviisi sobida

Tööõnnetused ja kutsehaigused on kulukad mitte ainult üksikisikutele, vaid ka ettevõtetele ja ühiskonnale tervikuna. Enamasti räägime tööandja kohustustest – alates kutsevalikust ja lõpetades tervist säästva eluviisiga –, kuid sama oluline on igaühe enda panus, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Tööinspektsiooni andmetel toimus eelmise aasta üheksa kuu jooksul 2727 tööõnnetust, mis on 358 võrra rohkem kui aastal 2010.

Eriala valikul mõelge tervisele

Teadliku eriala- ja karjäärivalikuga saab hoida ära nii tööst põhjustatud tervisehäireid kui ka krooniliste haiguste süvenemist. Teatud elukutsete keerukus ja erinõuded, mida töö organismile esitab, on peamised põhjused, miks inimestele kõik erialad ei sobi. Ühe kutse mittesobivus ei tähenda tingimata, et sobivaid ameteid pole. Levinumad terviseprobleemid, mis eriala valiku võimalusi piiravad, on liikumis- ja nägemishäired ning südame-vereringe kroonilised haigused.

Esialgu süütuna näivad tervisehäired võivad pikemas pers pektiivis hakata tervist laastama. Samuti võiks elukutse valikul uurida oma lähisugulastel esine nud haiguste kohta. Paljudel haigustel on geneetiline eelsoodumus, mida võiks ameti valikul arvestada. Kui vanematel on probleeme suhkru haiguse või kõrge vererõhuga, siis pole mõistlik valida öötööd, mis soodustab haiguse kujunemist. Lapsena põetud liigesehaigused võivad uuesti välja lüüa, tehes tööd, mis nõuab pidevalt püstijalu olemist. Vererõhuhaigetele ei sobi jälle töötamine kõrge temperatuuri juures Erinevaid näiteid haiguste ja sobimatute ametikohtade kohta on väga palju – soovitame konsulteerida spetsialistidega. 

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

 

 

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Toomas Põld

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara