Kirjastuse juht: inimesed ootavad negatiivseid sõnumeid, et saaks vaielda

Enamik inimesi suhtub käsikirja äraütlemisse mõistvalt, aga vahel esineb juhtumeid, kus inimene justkui ootab äraütlemist, et saaks hakata agressiivselt vaidlema, rääkis ajakirjas Juhtimine ebameeldivate sõnumite edastamisest kirjastuse Tänapäev juht Tauno Vahter.

"Meil on ebameeldivatest uudistest küllaltki paljud seotud käsikirjadega ehk tagasilükkamistega. Kui aastas pakutakse paar-kolmsada käsikirja ja avaldatakse ehk kümmekond, siis on muidugi ka solvumisi," rääkis Vahter.

"Enamik inimesi suhtub mõistvalt, aga vahel esineb juhtumeid, kus inimene justkui ootab äraütlemist, et saaks hakata agressiivselt vaidlema. Siis ei tohi laskuda vaidlusse, vaid peab üritama konkreetselt ja viisakalt asja ära lõpetada. Kui äraütlemine on piiripealne, võib soovitada kellegi teise poole pöörduda, mõnel võib sellest abi olla. Tähtis on ajada ühte joont, mitte anda vastukäivaid kommentaare, mis võib inimestes tekitada valearusaamu või asjatuid lootusi," rääkis Vahter.

Kui ühes projektis on vaja koos tegutsema panna eri autorid, toimetajad ja kujundajad, peab teatud määral arvestama ka inimeste iseloomuga. Mõni kombinatsioon võib olla väga plahvatusohtlik, teine sujub ladusalt. Vaidluse korral on targem mitte väga jäigalt pooli valida, vaid kõik ära kuulata ja ettevõtmist vaikselt finiši poole tüürida, usub ta.

Raskemad juhtumid on need, kui töö on ära tehtud, aga liiga kehval tasemel, et seda vastu võtta. Õnneks ei tule seda ette väga sageli, sel le vältimiseks tehakse proovitöid jne.

"Potentsiaalseks konfliktiteemaks võib muidugi kujuneda ka raha, nii et uute kaastöölistega tuleb alguses üritada kõik võimalikult selgelt läbi rääkida," sõnas Vahter. "Meenub üks ammune juhtum ühe vanema­ealise inimesega, kes enne töö alustamist kolm-neli korda üle küsis, kas pakutava tasu puhul on tegu neto- või brutosummaga. Hiljem oli ta ikka väga solvunud, kui sai aru, et tulumaks teenistusest kinni peetakse. Nii et mõnikord ei aita ka ettevalmistus."

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine