Kriitiline pilk populaarsele mahe- ja ökoelule

Sirami näitus juhib tähelepanu asjaolule, et keskkonnakaitse temaatika on avalikus teadvuses oma algsetest eesmärkidest ohtlikult võõrandunud.

Kriitiku, kuraatori ja kunstnikuna tuntud Siram on saanud projektiks inspiratsiooni Euroopa Liidu direktiivist 92/43/EEC, poststrukturalistlikust paradig­manihkest keskkonnaeetikas ja Ivan Sussanini logistilistest avastustest.

Linnainimesed looduses. Näitusel eksponeerib kunstnik maalidest, videotest, fotodest ja publiku paratamatust osalusest koosnevat installatsiooni, mis sisaldab realistliku vabaõhumaali võtmes jäädvustusi konkreetsetest Eestimaa paikadest, sarnaste maastikumotiivide videosalvestisi ning foto- ja videodokumentatsiooni samade maalide esitlemisest metsas loomadeks maskeeritud linnainimestele.
“Selles kummalises ja südamlikult iroonilises karnevalilikus situatsioonis võib näha eelkõige urbanismiga seostatava nüüdiskunstniku ambivalentset, isegi ennastõigustavat positsiooni,” selgitas galerii kuraator Reet Varblane.
“Normaalne praegusaegne kunstnik, kui välja arvata mõned hullud soomlased, loodustemaatikaga ei tegele. Nüüdiskunst ja probleemid, millega see tegeleb, asuvad linnas. Mõni kunstnik kolib maale ja hakkab ajama mingit romantilist joga sulnistest päikeseloojangutest ning kargetest talvehommikutest, aga need visatakse enamasti nüüdiskunstnike kambast välja,” selgitas kunstnik.

Mahetoodang kui turundusmula. Ka näituse ideelist lähtekohta avades oli autor üpriski selgesõnaline.
“Säästev areng, mahetoodang, taaskasutus ja muud rohelised argumendid on muutunud suvaliseks turundusmulaks, mida osav osa elanikkonnast kasutab lihtsalt selleks, et luua endale võimalus veel rohkem tarbida. Sellise mentaliteedi vastu aitab kõige paremini reaalne kontakt selle osaga keskkonnast, mis ei ole tehiskeskkond. Teiste sõnadega: minge metsa!” sõnas autor.
Sirami väljapanek juhatab sisse teema “Roheline planeet”, ühe linnagalerii tänavustest programmidest, mis käsitleb planeedi Maa praegust olukorda.
Kunstnikud ei esita kriitilisi küsimusi mitte ainult tegeliku olukorra, vaid ka selle lahendamiseks vastu võetud otsuste, direktiivide, sageli mitte kuhugi viivate diskussioonide ning ületarbimise jätkumise kohta.

Siram - Mahetoodang  loomemajanduses

Tallinna Linnagalerii, Vabaduse väljak 6, Tallinn

Näitus on avatud 4. märtsini

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Puhkepäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Uudised

Teabevara