Kriitiline pilk populaarsele mahe- ja ökoelule

Sirami näitus juhib tähelepanu asjaolule, et keskkonnakaitse temaatika on avalikus teadvuses oma algsetest eesmärkidest ohtlikult võõrandunud.

Kriitiku, kuraatori ja kunstnikuna tuntud Siram on saanud projektiks inspiratsiooni Euroopa Liidu direktiivist 92/43/EEC, poststrukturalistlikust paradig­manihkest keskkonnaeetikas ja Ivan Sussanini logistilistest avastustest.

Linnainimesed looduses. Näitusel eksponeerib kunstnik maalidest, videotest, fotodest ja publiku paratamatust osalusest koosnevat installatsiooni, mis sisaldab realistliku vabaõhumaali võtmes jäädvustusi konkreetsetest Eestimaa paikadest, sarnaste maastikumotiivide videosalvestisi ning foto- ja videodokumentatsiooni samade maalide esitlemisest metsas loomadeks maskeeritud linnainimestele.
“Selles kummalises ja südamlikult iroonilises karnevalilikus situatsioonis võib näha eelkõige urbanismiga seostatava nüüdiskunstniku ambivalentset, isegi ennastõigustavat positsiooni,” selgitas galerii kuraator Reet Varblane.
“Normaalne praegusaegne kunstnik, kui välja arvata mõned hullud soomlased, loodustemaatikaga ei tegele. Nüüdiskunst ja probleemid, millega see tegeleb, asuvad linnas. Mõni kunstnik kolib maale ja hakkab ajama mingit romantilist joga sulnistest päikeseloojangutest ning kargetest talvehommikutest, aga need visatakse enamasti nüüdiskunstnike kambast välja,” selgitas kunstnik.

Mahetoodang kui turundusmula. Ka näituse ideelist lähtekohta avades oli autor üpriski selgesõnaline.
“Säästev areng, mahetoodang, taaskasutus ja muud rohelised argumendid on muutunud suvaliseks turundusmulaks, mida osav osa elanikkonnast kasutab lihtsalt selleks, et luua endale võimalus veel rohkem tarbida. Sellise mentaliteedi vastu aitab kõige paremini reaalne kontakt selle osaga keskkonnast, mis ei ole tehiskeskkond. Teiste sõnadega: minge metsa!” sõnas autor.
Sirami väljapanek juhatab sisse teema “Roheline planeet”, ühe linnagalerii tänavustest programmidest, mis käsitleb planeedi Maa praegust olukorda.
Kunstnikud ei esita kriitilisi küsimusi mitte ainult tegeliku olukorra, vaid ka selle lahendamiseks vastu võetud otsuste, direktiivide, sageli mitte kuhugi viivate diskussioonide ning ületarbimise jätkumise kohta.

Siram - Mahetoodang  loomemajanduses

Tallinna Linnagalerii, Vabaduse väljak 6, Tallinn

Näitus on avatud 4. märtsini

 

 

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Puhkepäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. märts 2018

Uudised

Teabevara