Lihtne nimi annab inimesele eeliseid

Uuringust, milles teadlased analüüsisid, kuidas inimeste nimede hääldus mõjutab esmamulje teket, selgus, et nii mõnelgi juhul kehtib nn nime häälduse efekt, mis tähendab, et lihtsasti hääldatavate nimedega inimesi hinnatakse positiivsemalt kui keerulisemate nimedega inimesi, vahendavad ERRi teadusuudised.

Uurimuse autori dr Simon Lahami sõnul mõjutavad vaevumärgatavad eelarvamused meie otsuseid ja valikuid. Analüüsi tulemused paljastasid, et mõju ei oma tingimata nime pikkus või ebatavalisus, vaid pigem selle häälduse lihtsus. Dr Adam Alteri sõnul, kes viis uuringu läbi advokaadibüroodes, valitseb samasugune tendents ilmselt ka teistel erialadel.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara