Tõsta ohutult, istu tervislikult

Palju kutsehaigestumisi on  tingitud sundasenditest ja karpaalkanali sündroomist, mis on tingitud käte korduvatest – ja sundliigutustest.

Tööinspektsiooni Lääne inspektsioon viib käesoleval aastal oma haldusalas läbi kaks kohalikku sihtkontrolli „Tõstetööde ohutus“ ja „Füsioloogilised ohutegurid kontoritöös“. Sihtkontrollide käigus külastatakse kokku 120 ettevõtet Pärnumaal, Läänemaal, Saaremaal, Hiiumaal, Raplamaal ja Järvamaal.

Tööinspektsioon on tuvastanud tõsteseadmete kasutamisel 319 rikkumist. Tööinspektor Rein Nelise sõnul on tõstetööd ohtlikud ning õnnetuse korral raskete tagajärgedega. 

Sihtkontrolli käigus vaadatakse tõsteseadmete paigaldust ja püsivust, juhtimis-, kontroll- ja hoiatusseadiste märgistust ja nähtavust, seiskamis- ja hädaseiskamisseadiste olukorda ning kasutamise ohutust, ohumärgistuse olemasolu ja õiget paigutust. Lisaks hinnatakse igal külastusel ettevõtte tõsteseadmete ja tõstetööde ohutust ning töötervishoiu- ja tööohutusnõuete täitmist töökeskkonnas. Tõstetöid kontrollitakse nii etteteatatud kui etteteatamata külastuste käigus,“ lisas Nelis.

2011 aastal diagnoositi 88 kutsehaigestumise juhtumit. Analüüsides kutsehaigestumistega seotud ohutegureid selgus, et väga palju kutsehaigestumisi oli tingitud sundasenditest ja karpaalkanali sündroomist. Karpaalkanali sündroom on tingitud käte korduvatest – ja sundliigutustest.

Sihtkontrolli „Füsioloogilised ohutegurid kontoritöös“ eesmärk on saada ülevaade arvutitöötajate tervislikust seisundist ja töökohtade ergonoomilisest kujundamisest ning nende omavahelistest seostest.

Töötervishoiu tööinspektor Janika Rõõmuse sõnul on viimastel aastatel kontoritöötajatel diagnoositud vähe kutsehaigestumisi, kuigi kõik arvestatavad ohutegurid on olemas. „Kontoritöötajad peavad suurema osa tööajast istuma ja töötama sundasendis. Siinkohal tekib küsimus, kas kontoritöötajate riske alahindavad tööandjad või töötajad ise? Kas kontoritöötajaid ikka suunatakse tervisekontrolli? Kas tõesti on töökohad ideaalsed ja töötajatel ei ole terviseprobleeme?“

„Sihtkontrolli käigus soovime pakkuda lihtsaid reaalselt rakendatavaid meetmeid töötajate tervise säilitamiseks ja parandamiseks arvutitöökoha ergonoomilise kujundamisega,“ lisas Rõõmus.

Sihtkontrollidega on hõivatud kaheksa tööinspektorit kuuest maakonnast. Tööohutuse- ja töötervishoiualane informatsioon on leitav Tööinspektsiooni kodulehel www.ti.ee.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara