Südametukse salasõna asemel

Kuidas kaitsta privaatset infot võõraste silmade eest? Kui teile tundub, et ka kõige keerukam salasõna võib nõrgaks jääda või ununeda, siis võite peagi delikaatseid andmeid kaitsma hakata oma südamega, kirjutavad ERRi teadusuudised.

Taiwani teadlased on välja nuputanud andmete krüpteerimise süsteemi, mis kasutab ära iga inimese väga isiklikku südamelöökide mustrit. Kui süsteem tööle saab, siis võite näiteks kõvakettal talletavatele andmetele ligi saada üksnes juhul, kui puudutate detektorit, mis teie südametukseid registreerib.

Süsteem ei ole veel praktiliselt kasutatav, praeguses järgus võetakse kasutaja mõlemalt peopesalt ühel ja samal ajal elektrokardiogramm, mille põhjal koostatakse matemaatiliste operatsioonide abil võti, millega hiljem sala-andmeid avada saab.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara