Haiguspäevad lähevad kalliks

Suurbritannias jääb haiguse tõttu lühemaks või pikemaks ajaks töölt eemale 11 miljonit töötajat, neist 300 000 taotleb töövõimetushüvitist. Kuna riigi majandusele läheb see maksma peaaegu 13 miljardit naela aastas, otsivad tööandjad võimalusi töötajate haigestumisest tingitud kahjude vähendamiseks, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Üheks võimaluseks oleks nn töövahendusbörsi käivitamine, mis aitaks tööandjatel leida haigusperioodiks asendustöötaja. Teiseks soovitatakse luua sõltumatu ekspertiisikomisjon, mis koosneks nii vaimse kui ka füüsilise tervise asjatundjatest. Komisjoni ülesanne oleks hinnata töötaja töövõimet ning prognoosida väljavaateid tööle naasmiseks.

Sageli võimaldab töötaja tervislik seisukord jätkata tööülesannete täitmist kas või osaliselt selle asemel, et jääda pikaks ajaks töövõimetuslehele. Uuringud näitavad, et pikem eemalolek suurendab riski tööturule mitte naasta ja jääda sõltuvaks sotsiaaltoetustest. Kolmandaks abinõuks oleksid võimalused psühholoogi konsultatsioonideks töökohtadel, vabastades selle teenuse kasutamise erisoodustusmaksust.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Aari Lemmik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara