Haiguspäevad lähevad kalliks

Suurbritannias jääb haiguse tõttu lühemaks või pikemaks ajaks töölt eemale 11 miljonit töötajat, neist 300 000 taotleb töövõimetushüvitist. Kuna riigi majandusele läheb see maksma peaaegu 13 miljardit naela aastas, otsivad tööandjad võimalusi töötajate haigestumisest tingitud kahjude vähendamiseks, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Üheks võimaluseks oleks nn töövahendusbörsi käivitamine, mis aitaks tööandjatel leida haigusperioodiks asendustöötaja. Teiseks soovitatakse luua sõltumatu ekspertiisikomisjon, mis koosneks nii vaimse kui ka füüsilise tervise asjatundjatest. Komisjoni ülesanne oleks hinnata töötaja töövõimet ning prognoosida väljavaateid tööle naasmiseks.

Sageli võimaldab töötaja tervislik seisukord jätkata tööülesannete täitmist kas või osaliselt selle asemel, et jääda pikaks ajaks töövõimetuslehele. Uuringud näitavad, et pikem eemalolek suurendab riski tööturule mitte naasta ja jääda sõltuvaks sotsiaaltoetustest. Kolmandaks abinõuks oleksid võimalused psühholoogi konsultatsioonideks töökohtadel, vabastades selle teenuse kasutamise erisoodustusmaksust.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Aari Lemmik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara