Haiguspäevad lähevad kalliks

Suurbritannias jääb haiguse tõttu lühemaks või pikemaks ajaks töölt eemale 11 miljonit töötajat, neist 300 000 taotleb töövõimetushüvitist. Kuna riigi majandusele läheb see maksma peaaegu 13 miljardit naela aastas, otsivad tööandjad võimalusi töötajate haigestumisest tingitud kahjude vähendamiseks, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Üheks võimaluseks oleks nn töövahendusbörsi käivitamine, mis aitaks tööandjatel leida haigusperioodiks asendustöötaja. Teiseks soovitatakse luua sõltumatu ekspertiisikomisjon, mis koosneks nii vaimse kui ka füüsilise tervise asjatundjatest. Komisjoni ülesanne oleks hinnata töötaja töövõimet ning prognoosida väljavaateid tööle naasmiseks.

Sageli võimaldab töötaja tervislik seisukord jätkata tööülesannete täitmist kas või osaliselt selle asemel, et jääda pikaks ajaks töövõimetuslehele. Uuringud näitavad, et pikem eemalolek suurendab riski tööturule mitte naasta ja jääda sõltuvaks sotsiaaltoetustest. Kolmandaks abinõuks oleksid võimalused psühholoogi konsultatsioonideks töökohtadel, vabastades selle teenuse kasutamise erisoodustusmaksust.

Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Aari Lemmik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara