Festival täis tulevärki

Homme saab alguse Tallinna Filharmoonia uus sari “Doppio passione ehk Kahekordne kirg”, mille avab Timo Steineri kirjutatud uudisteos.

“Eesti muusikaelus on olnud oma sarjad nii lauljatel, keelpillimängijatel, dirigentidel kui ka pianistidel, aga puhk- ja löökpillimängijad on ilma jäetud. Leian, et asjata. Minu meelest on nende pillide repertuaar vägagi atraktiivne ja kokku sobivad need ka,” rääkis uue sarja loomise ideest ja eesmärgist produtsent Heili Vaus-Tamm.
Sarja pealkiri on “Doppio passione ehk Kahekordne kirg”, mis märgib võistluslikku momenti ja hasarti kahe pillimehe, puhkpilli- ja löökpillimängija vahel.

Avakontserdiks telliti uudisteos. Sarja avaõhtul on laval Tõnu Kalm klarnetiga, löökpillimängija Vambola Krigul ning sarja kunstiline nõustaja Toomas Vavilov dirigendi rollis koos Tallinna Kammerorkestri ja EMTA noorte löökpillivir­tuoosidega.
Kuna klarnetile ja löökpillidele pole ühiseid teoseid palju kirjutatud, telliti sarja jaoks Timo Steinerilt ­uudisteos, mis näitaks pille võrdselt.
Steiner on klarnetile, löökpillidele ja kammerorkestrile loodud topeltkontserdi pealkirjaks pannud “...tunduvad liikuvana, kuigi igatsen neid paigale”, väljendamaks hämmingut selle üle, kuidas lugu oma elu elama hakkas. Timo Steiner tahtis kirjutada aeglast teost, aga materjal ei allunud talle, see kiskus kiireks, hoogsaks ja energiliseks looks.

Muusika täis fantaasiat ja tulevärki. Avakontserdil näitavad solistid enda ja pilli võimeid eraldi teostega veel Witold Lutoslawski rahvalauludel põhinevate efektsete ja kelmikate tantsuprelüüdidega klarnetile ja keelpilliorkestrile ning David Langi soologa “The Anvil Chorus” löökpillidele.
Kontserdi teine pool on juba järelkasvu päralt, Vambola Krigul toob Bizet-Štšedrini “Carmeni süidis” välja EMTA noored löökpillimängijad.
Bizet-Štšedrini “Carmeni süit” on ääretult vaimukas teos, tõeline kingitus löökpillimängijatele ja baleriinidele. Rodion ­Štšedrin kirjutaski selle oma abikaasale, vene priimabaleriinile Maia Plissetskajale.
Bizet’ ooperi “Carmen” tuntud teemad on esitatud aga 20. sajandi helilooja teravdatud kõlameelega. Suure löökpillirühma kaasamine keerab niigi dramaatilistele teemadele veel ühe vindi peale.

“Doppio passione ehk Kahekordne kirg”
18. veebruaril kell 19 Tallinnas Mustpeade majas
www.filharmoonia.ee

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kersti Inno

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Uudised

Teabevara