Tööinspektsioon otsib inspireerivaid näiteid 

Tööinspektsioon kutsub tööandjaid osalema 2012. aasta parimate praktikate konkursil. Osaleda võivad kõik tööandjad, kes leiavad, et nende ettevõttes on töökeskkonna parandamiseks astutud samme, mis vääriksid jagamist.

Parimaid praktikaid koguvad ka ettevõtteid külastavad tööinspektorid, kes mitte ainult ei näe vigu ja rikkumisi, vaid saavad sageli rõõmustada ka selle üle, et paljud tööandjad panustavad töötajate heaolusse ja ohutusse enam, kui seadused selleks kohustavad.

Tööinspektsioon on kogunud ja levitanud parimate praktikate näiteid kaks ja pool aastat. Igal sügisel tunnustab Tööinspektsioon kõige leidlikumate praktikate esitajaid. Eelmisel aastal märgiti ära Eesti Post, Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskus ja Nõlvak & Ko, aasta varem Saaremaa Teed, Viking Window ja Vikan Estonia.

Eesti Post lõi süsteemi, et kaitsta postitöötajaid koerte rünnakute eest: isikukaitsevahenditeks hangiti pipragaasid, lisaks jagati teavet koertega käitumise kohta õppevideo jm infomaterjalide kaudu. Eesti Posti praktika leidis tunnustust, sest näitas, kuidas juhendamise abil on võimalik ohtu oluliselt vähendada ja õnnetusi ennetada. Seejuures on nende näide heaks eeskujuks kõigile, kuna pakub igale soovijale võimalust tutvuda vastavate juhendmaterjalidega.

Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskuses parandati oluliselt töö- ja olmetingimusi: varem pidid töötajad tarima patsiente käsitsi hoone teisele korrusele, kuid nüüd hõlbustavad tööd liftid, tõstuk ja täisfunktsionaalsed voodid. Asutust renoveerides pöörati tähelepanu ka töötajate lõõgastumise ja stressi vähendamise võimalustele.

Hetkel on Tööinspektsiooni andmebaasis ligi 140 parimate praktikate näidet, mis käsitlevad erinevaid töökeskkonna aspekte. Mõned näited on rakendatavad peaaegu igas asutuses, samas teised on suunatud kitsale grupile. Andmebaasi koostamisel on lähtutud põhimõttest, et iga idee võib olla kellelegi kasulik – esmapilgul lihtne ja igapäevane asi võib mõne tööandja jaoks osutuda inspiratsiooniallikaks ning lõppkokkuvõttes parandada paljude töötajate töötingimusi või hoida ära nii mõnegi õnnetuse.

Parimate praktikate andmebaasiga saab tutvuda Tööinspektsiooni kodulehel siin.

2012. aasta parimate praktikate konkursil osalemiseks tuleb oma asutuse näide esitada enne käesoleva aasta 30. septembrit. Parim moodus selleks on võtta ühendust asutusega tegeleva tööinspektoriga või Tööinspektsiooni teabepeaspetsialisti Berit Nukaga (täpsem info Tööinspektsiooni kodulehel töökeskkonna parimate praktikate rubriigis).

Praktikate kogumist, levitamist ja tunnustamist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine