Aasta jagu kuulsaid artiste

Sellel nädalal alguse saanud festival “Kultuuri kultus” toob aasta jooksul Eestisse Vene kultuuri paremiku – muusikud, näitlejad, humoristid ja tantsijad.

Eesti kultuurimaastik on saanud taas ühe festivali võrra rikkamaks. Üleeile Estonia kontserdisaalis pidulike avaakordide saatel alanud “Kultuuri kultuse” eesmärk on tuua Vene kõrgkultuur publikule lähemale.

Festivali idee sündis ettevõtmise pressiesindaja Artur Rauhiaineni sõnul plaanist tähistada ettevõtte Adolf Käis Art Company 20. tegevusaasta möödumist kuidagi suurejooneliselt. ”Nii mõtlesimegi Adolf Käisiga, et oleks tore ja enneolematu luua festival formaadis, mis ühendab selliseid esindajaid, üritusi ja kontserte, mis omavad mingit seost Vene kultuuriga ning viivad eestlased ja venelased ühe kultuuriprogrammi raames kokku,” selgitas ta.

Kõik praegu publiku ette jõudvad Venemaa artistide kontserdid või etendused on Rauhiaineni sõnul peale festivali “Kuldne mask” üsna kaootilised. “Kultuuri kultus” aga täidab selle tühimiku.

Omamoodi kontseptsioon. Ettevõtmine eristub teistest Eestis toimuvatest suurtest üritustest mitmel põhjusel. “Esiteks pole enamik esinejaid varem Eestisse sattunud, kuigi nad on väga tuntud ja hinnatud artistid, tõelised korüfeed,” toonitas ta.
“Teiseks eristab festivali uutmoodi kommunikatsioon nii avalikkuse kui ka publikuga. Eesmärk on kultuur inimestele kättesaadavamaks muuta, teha sellest niisugune pereüritus, kuhu võetakse ka lapsed või vanavanemad kaasa,” sõnas Artur Rauhiainen.

Kindlasti tõuseb “Kultuuri kultus” teiste seast esile oma kestuse poolest. Tegu on terve aasta vältava festivaliga, mille üritused on jagatud erinevate kuude peale: kevadel toimuvad kerged ja lõbusad ettevõtmised, sügisel aga on kavas mitmesugused lavastused, balletiõhtud ja moodsas võtmes muusikaþanre ühendavad kontserdid.

Kohal naabermaa talendid. “Eks esimene aasta ole kõige keerulisem, aga mitte ellujäämise pärast, vaid tõendamaks publikule, et seda festivali on vaja,” mõtiskles pressiesindaja.

Programm on mitmekesine, sisaldades eripalgelisi ja erinevatesse þanritesse kuuluvaid etteasteid. Eraldi pärle välja tuua Rauhiainen ei tihka, sest kõik on väärt vaatamist-kuulamist.
Näiteks juba 12. märtsil Nokia kontserdimajas üles astuv Viini Johann ­Straussi Orkester pakub publikule ühes solistidega nautimiseks Straussi enneolematut muusikat. 
Vaatamist väärib ka 28. märtsil Tallinna külastav Itaalia virtuoosne ooperitrio Appassionante, kes ühendab oma loomingus moodsa ja klassikalise muusika. “Nad toovad ooperimuusika tänapäeva konteksti ehk klassikat poppi ja poppi klassikasse,” selgitas Rauhiainen.

Lisaks tasub aasta esimeses pooles vaatamist Marina Vlady monoetendus “Vladimir ehk Katkestatud lend”, mis on pühendatud tema abikaasale, vene lauljale Vladimir Võssotskile, kellest praegu kinolinal filmgi jookseb.
Sügisel ja talvel võtavad järje üle tantsuetendused. 23. septembril saab näha Moskva Suure Teatri ja Maria Teatri juhtivaid balletisoliste ühes Venemaa ning rahvusvaheliste festivalide ja konkursside laureaadi priimabaleriin Uljana Lopatkinaga galaetendusel “Nadeþda Pavlova Gala”, mis on pühendatud Venemaa kuulsaimale baleriinile Nadeþda Pavlovale.
Detsembris väisavad Eestit Ameerika balletitantsijad trupist Complecions Contemporary Ballet, kelle esinemised on täis ootamatusi, ekspressiivsust, joonte puhtust, kehalist ilu ja virtuoossust.

Uuel aastal uut moodi. Festivaliga on Rauhiaineni sõnul plaanis jätkata ka järgmisel aastal. “Kavas on teha seda vaheldustega üle aasta, mis tähendab, et kui tänavu toimub terve aasta vältav festival, siis järgmisel aastal loodame korraldada suvel 7–10päevase festivali ning ülejärgmisel aastal jälle kogu aastat hõlmava festivali,” selgitas Artur Rauhiainen.

“Kultuuri kultus”
Kestus: kogu aasta
Þanrid: kavas nii kontserte, teatri- ja tantsuetendusi kui ka huumoriõhtuid
Toimumiskohad: Nokia kontserdimaja, Estonia kontserdisaal, Vene kultuurikeskus, draamateater
Pilet: 14,25–79 eurot

“Kultuuri kultus”
12.03 Viini Johann Straussi Orkestri kontsert “Johann
Strauss Gala”
28.03 ooperitrio Appassionante kontsert
19.04 Marina Vlady monoetendus “Vladimir ehk Katkestatud lend”
12.05 tðellist Boris Strlevi kontsert “Haydnist ABBAni”
15.05 akadeemilise koreograafiaansambli Beriozka esinemine
16.06 Mihhail Þvanetski huumoriõhtu
14.–15.09 Pjotr Fomenko meistriklassi lavastus “Vene inimese rendez-vous”
23.09 balletiõhtu “Nadeþda Pavlova Gala” koos Uljana Lopatkinaga
25.09 Kanada kitarristi Jesse Cooki kontsert
22.10 kollektiivi Frakk-n-roll keelpillikontsert “MozART Group”
19.12 Ameerika balletitrupi Complexions Contemporary Ballet esinemine

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara