Tailaste jaoks on töö mäng

Arvutiga tailased ei “tööta”, vaid kasutusel on sõna mängima. Seega kontoritöö peaks olema lõbus ja seltskondlik, sest see on ju mäng, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Tai keeles on olemas väljendid, kus tegusõnale lisatakse sõna “len” (tai keeles mängima) – näiteks rääkima + mängima – tähendab naljatama. Arvutiga tailased ei “tööta”, vaid kasutusel on sõna mängima. Seega kontoritöö peaks olema lõbus ja seltskondlik, sest see on ju mäng!

Happy Christmas and New Year! tervitavad mu Tai kolleegid mind iga detsembri lõpus. Nende näod on siiralt õnnelikud, sest peod, lõbu ja kostümeerimine *budistidest tailastele meeldib. Elada tuleb tänases päevas või öös, sind armastavate omade keskel ja naeratades. Elada tuleb mängeldes.

Tai keeles on olemas väljendid, kus tegusõnale lisatakse sõna “len” (tai keeles mängima) – näiteks rääkima + mängima – tähendab naljatama. Arvutiga tailased ei “tööta”, vaid kasutusel on sõna mängima. Seega kontoritöö peaks olema lõbus ja seltskondlik, sest see on ju mäng!

Tööpäev on kontorites kella 9–17, esmaspäevast reedeni. Oleneb töö iseloomust
ning omanikust, kas tehakse ületunde ja istutakse poole ööni tööl või mitte. Üldiselt on taide töössesuhtumine rahulik ja aeglane. Mõnikord ikka veel üllatun, et
asjad saavad kõik ikkagi tehtud, mis on ime! Sest närveldamine ja stressisolek
pole kombeks, halbade uudistega e-kirja isegi ei avata. Halva sõnumi tooja telefonikõne aga võidakse lihtsalt katkestada.

Karju omaette, kui tahad! Hilinemine on üldlevinud, selle vastu aitab ainult palgakärpimishirm. Meiegi kontoris ei olnud muidu kodus töötava bossi harvadest
kurjadest suulistest hoiatustest palju kasu, kuni lõpuks ilmus sisselöömiskell ning
süsteem hilinejalt palka maha võtta. Kui mina oma assistendiga korrus kõrgemale kolisin, asus ta taas hilinema, kell ju allkorrusel. Samal ajal lahkutakse täpselt kell 5 ja ei üks sekund hiljem. Laiskuseks seda taas nimetada  saa, sest paaril tüdrukul, minu assistendil kaasa arvatud, on olemas veel teine, õhtune töökoht. Tema on tai toitude restoranis arve mänedžer, paar teist neidu töötavad seal samas kõrval ööklubis ettekandjatena. Tõesti ei tea, kuidas nad jaksavad, isiklikuks eluks neil aega ei jää. Bangkokist on juba saanud selline maailma suurlinn, kus noored naised ei taha abielluda ja end koju lukustada, pigem eelistavad töist iseseisvust.

 Loe pikemalt ajakirjast Personali Praktik.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mai Loog

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine