Kui töötaja nõuab kergemat tööd

Kui töötaja esitab arstitõendi või arstliku komisjoni otsuse, mille kohaselt töö ei vasta töötaja terviseseisundile, ei või tööandja lubada töötajal jätkata töötamist sellel tööl.

Küsimus: Töötaja esitab tööandjale eriarsti teatise või komisjoni otsuse, et see töö on vastunäidustatud ja nõuab kergemat tööd. Tööandja vastab, et ei ole anda ja nõuab, et lahkugu omal soovil. Töötaja seda avaldust ei kirjuta, sest siis ei saa kindlustushüvitist. Tööandja omalt poolt erakorralist ülesütlemist ka ei tee. Kuidas sellist vastuseisu lahendada?

Vastus: Kui töötaja esitab arstitõendi või arstliku komisjoni otsuse, mille kohaselt töö ei vasta töötaja terviseseisundile, ei või tööandja lubada töötajal jätkata töötamist sellel tööl. Vastavalt TLS § 88 (2) peab tööandja pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd. Kui teist tööd pakkuda ei ole, ütleb tööandja töölepingu üles TLS § 88 (1) alusel.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Anne Simmulmann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara