Mida vabatahtliku töö kogemus ärimaailmas maksab?

Kuidas tööandjad noorte kandideerijate puhul nende vabatahtliku töö kogemust ja ühiskondlikku aktiivsust hindavad?

Vabatahtlikuna töö kõrvalt elukeskkonna parandamisse või mõne ürituse korraldamisse panustamine annab isikliku rahulolu ja ühiskondliku heaolu. Kuid mida noore ühiskondlik panustamine tööandjale annab?

Kõik minuga vestelnud personalijuhid olid seisukohal, et noorte ühiskondlik aktiivsus – osalemine noorteprojektides, vabatahtlikuks olemine kodumaal või kaugemal – võimaldab omandada kogemusi ja oskusi, mis on formaalhariduse kõrval üha olulisemaks muutunud. “Eelkõige saavad noored meeskonnatöö ja vastutusega seotud kogemusi,” märkis Estraveli personalijuht Katrin Alujev. “Värbamise protsessis on need noored grupitööharjutustes tihti silmapaistvad,” lisas ta.

Noored tajuvad tööotsingul samuti ühiskondliku töö tegemisest saadud eeliseid. Niisuguseid kogemusi otsitakse kõikidelt erialadelt, vaatamata sellele, mida õpitakse või mis valdkonna tööd soovitakse teha. Tallinna Noorsootöö Keskuse rahvusvahelise noorsootöö koordinaatori Liisi Hanseni sõnul otsitakse vabatahtliku tegevuse jaoks ennekõike oma eriala projekte.
“Võrreldes nelja-viie aasta taguse olukorraga on vabatahtliku töö projektide pakkumisi tunduvalt juurde tulnud,” sõnas Hansen. “Ja meie vabatahtlike klubi on aja jooksul kogunud juba 100 liiget.” Areng on tema sõnul toimunud kahes suunas: konkurents on muutunud tihedamaks ja sageli eelistatakse õppimise kõrvalt osaleda lühiajalistes projektides, tänu millele saab proovida erinevaid töökohti, et leida endale sobivaim.

Spordist ajakirjanduseni. Samuti laieneb vabatahtliku töö valdkondade valik. “Enamik Tallinna Noorsootöö Keskuse vabatahtlikke ettevõtmisi on seotud küll sotsiaalvaldkonnaga, kuid näiteks projektis “Tallinn – Euroopa kultuuripealinn 2011” said kaasa lüüa ka giidid, autojuhid ja kunstnikud,” kirjeldas Hansen võimaluste rohkust.
Tema sõnul suureneb valdkondade valik ka edaspidi. Mujalgi maailmas on pidevalt käimas projekte peaaegu kõigis valdkondades spordist ajakirjanduseni.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Peeter Vihma

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara