Noored, ent mitte eriti vihased naised kunstisaalis

Tartu pakub nii kriitilise meelega tudengitele, kohalikele kui ka sisserännanud kunstinautlejale huvitavat vaatamist Y-galerii näitusel “LadyFest Tartu eri”, mis mõtiskleb naiste positsiooni üle ühiskonnas.

Y-galeriis asub kohe ülikooli peahoone vastas Ateena teatriga ühel tänaval. Galeriis on avatud naistepäevakuule kohane näitus “LadyFest Tartu eri”, kus neli noort naiskunstnikku esinevad fotograafia vormis, pöörates naiseks olemise stereotüübid pea peale.

Värvitud huuled ja piimavuntsid. Katrin Teesi töö “Lady Fitness” on kontseptuaalne lähenemine naise “kohusele” kodu korras hoida.
““Lady Fitness” keskendub naisele ja tema ühele stereotüüpsele rollile, mille keskne märksõna on koristamine,” ütleb kunstnik ise. Väidetavalt kulutab koristamine ohtralt kaloreid ning seda võib pidada spordialaks nagu iga teistki, mille juures on olulisel kohal kiirus.

Tartust sirgunud Margit Lõhmus töötab väga erinevates meediumites maalikunstist videoni. Y-galeriis esineb ta teiste kombel fotokunstiga. Töös “Naistepäeva eri: olen avastanud, et kui mul vist väga igav on, siis värvin ma huuli...” kujutab Lõhmus kahel fotol iseennast – armast ja õrna nukuvälimusega tütarlast, nagu ta teistele paistab.
Lähemal vaatlusel pöördub väline mulje peaaegu vastupidiseks ja jätab vaataja kahetiste tunnetega: pisikesed detailid nagu piimavuntsid või värvitud huuled muutuvad muidu armsa näolapi taustal võõrastavaks. Juba oma eelnevates töödes on Lõhmus mänginud naiseliku väliskesta ja sellele justkui mitte vastava sisuga.

Mehe ja naise hägused piirid. Nihestusmeetodiga tegeleb ka Kaia Kaskla oma töös “Hey Boy, Hey Girl”. Kaskla fookuses on androgüünsuse teema. Ta on lavastanud fotoseeria noormehest vastassoole tüüpiliste tunnustega, milleks paistavad Kaskla järgi olevat meik ja teatud kehahoiakud.
Teise noore kunstniku Kristina Õlleki töö tegeleb Jungi teooriaga mees- ja naisalgest, mis on vastavalt olemas igas naises ja mehes ning mis Jungi teooria järgi mängib olulist rolli sotsiaalses käitumises ja minapildis.

Kiire levikuga festival. “LadyFest” on naiskultuuri sündmus, mille ürituste sari sai alguse 2000. aastal USAs ja levis seejärel kiirelt üle maailma. Nüüdseks toimub see rohkem kui kümnes riigis ja arvukates linnades, sealhulgas Tallinnas. Eestis korraldatakse “LadyFesti” teist aastat, kuid esimest korda ulatuvad selle sündmused ka Tartusse.
“LadyFesti” eemärk on pakkuda platvormi eneseväljenduseks õrnemast soost kirjanikele, kunstnikele, muusikutele, arutleda naiste positsiooni üle ühiskonnas ning lõhkuda stereotüüpe ja vabaneda tabudest.

“LadyFest Tartu eri”
Y-galerii, Küütri 2, Tartu
Näitus on avatud 1. aprillini.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara