Idufirmas emotsionaalne seotus tugev

Digitaalse ajatempli välja töötanud firma GuardTime juhi Märt Saarepera sõnul on suures korporatsioonis inimesed üsna eraldatud ja kõik osapooled ei puutu kokku, idufirmas aga on emotsionaalne seotus tähtsal kohal.

Digitaalse ajatempli välja töötanud firma GuardTime juhi Märt Saarepera sõnul on start-up’ide puhul lihtne see, et keskendutakse ühele tootele ja teenusele.
“Suurkorporatsioonides on pikaajalised plaanid ja laiapõhjalised teemad, katsetusi uute toodete leidmiseks tehakse rohkem. IBMi kontoris võib olla tuhandeid teadlasi, ent innovatsiooniks on muidki võimalusi, näiteks start-up’ide ülesostmine,” rääkis ta.

Kuna aga idufirmade struktuur luuakse paralleelselt toote arendamisega, on start-up’ides tööd rohkem.
“Inimesed on erinevad: ühele meeldib stabiilsus ja võimalus tegeleda armsaks saanud teemaga, teisele on oluline millegi ärategemine ja majandusliku stabiilsuse soov jääb tagaplaanile,” märkis Saarepera.

Kui start-up-ettevõttes on toode välja mõeldud, vaadatakse suurt turgu. “Kas Euroopat või Ameerikat või mingi nišitoote puhul tervet maailma,” sõnas ta. “Kui võetakse niisugune perspektiiv, siis juba see on atmosfäär, mis loob positiivseid emotsioone, mis innustavad tegutsema.”

Kui suures korporatsioonis on inimesed üsna eraldatud ja kõik osapooled ei puutu kokku, siis idufirmas on emotsionaalne seotus tähtsal kohal.
“Suures firmas ei puutu äriplaneerijad ja tootega tegelejad kokku, kõik pole asjasse ühtemoodi pühendatud. Idufirmades on emotsionaalne pool väga oluline.

See on tugev magnet. Start-up’is leidub ka rohkem võimalusi ja vabadust,” rääkis Saarepera, kelle sõnul on idufirmad dünaamilised, kuna ettevõtte struktuur areneb koos toote või teenusega.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara