Idufirmas ideaali saavutada ei püüta

Edicy, Defolio ja Fraktali kaasasutaja, disaineri ja tegevjuhi Tõnu Runneli sõnul toimub idufirmas ideaalsete lahenduste otsimise vajaduse kõrvalejätmine. 

Edicy, Defolio ja Fraktali kaasasutaja, disaineri ja tegevjuhi Tõnu Runneli sõnul jäetakse start-up’is ära protsessid, mis pole hädavajalikud. “Pean silmas arutlusi, konsensuse leidmist, pikki planeerimisi.

Asjad viiakse kohe ellu,” lausus Runnel. “Seda, kuidas disainida mingit aplikatsiooni, ei planeerita kuigi kaua. Toode paisatakse turule ja vaadatakse, kuidas kasutaja reageerib,” märkis ta. Nii võivad asjad, mis valmivad tavaliselt kuue kuuga, start-up’is valmis saada kuue nädala või kuue päevaga.
“Tehakse vähem, aga hakatakse kohe raha teenima, mitte ei takerduta planeerimisprotsessi,” rääkis Runnel idufirmade arengust. “See on teadlik tulemusele keskendumine. Ei ole mõtet asju laboris välja mõelda, pigem tasub midagi ära teha ja vaadata, kuidas see toimib, ning siis olemasolevat toodet vajadusest lähtuvalt parandada,” selgitas ta.

Start-up’e iseloomustabki Runneli sõnul päris elus testimine, eesmärgile pühendumine ning ideaalsete lahenduste otsimise vajaduse kõrvalejätmine.
“Nii saadav tulemus ei ole halvem kui see, milleni jõutakse pärast pikka planeerimisprotsessi. Pigem parem,” ütles Runnel. “Kui ideaali ei otsita, vaid prototüüp pannakse kasutamiseks välja, saab selle kohta tagasisidet paljudelt kasutajatelt, mitte ainult ühelt-kahelt disainerilt,” lisas ta.

Runneli sõnul saab töötaja start-up’is hästi aru, kuidas asjad käivad ja temast sõltuvad. Tema tööl on tulemus, mis on positiivne ja innustav. Seejuures on ka riskifaktor suur, mis omakorda tekitab ärevust.
Sellega, et efektiivne start-up’i töö tähendab palju ületunde, Runnel ei nõustu. “Inimvõimetel on piirid ja ma ei usu töövõimesse, kui nädalas ületatakse 50 töötundi,” lausus ta.  

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara