Innustav ja hukutav kiirus

Positiivses mõttes muudab idufirmade levik töökultuuris seda, et asju suudetakse teha ruttu. Seeläbi vahetatakse tegevusi kiiresti ning vajadusel liigutakse edasi. Samast aspektist lähtudes mõjuvad idufirmad töökultuurile negatiivselt.

Kuna liigutakse kiiresti ühest projektist teise, ei väärtustata mitmekordset katsetamist.
Järjepidevuse olulisus võib töötaja jaoks ära kaduda. Ebaõnnestumise korral ei püüta uuesti proovida, vaid lüüakse kiiresti käega.

Kui oled proovinud teha midagi ühtemoodi ja see ebaõnnestub, võiks seda püüda teha mingi variatsiooniga. Kuigi idufirmas tuleb kohe ja kiiresti tegutseda, tasuks siiski erinevaid viise katsetada ja alles siis otsustada, milline on parim.
Loovusteooriate kohaselt jõuab tuhandest ideest katsetusteni sada, tootmisesse kümme ja kasumit teenib neist vaid üks.

Kuna idufirmades on töökultuur kiire ja peab palju panustama, võib tekkida töönarkomaania, mis töötajat laostab.     
Iseloomulik on, et püütakse palju teha, panustatakse hulganisti oma aega ja raha ning kui projekt ei õnnestu, võib kukkumine olla valus.
Edu lootuses võib ühte tegevusse kinni jääda: ühest projektist minnakse teise, ent ei mõelda, mida võiks teisiti teha, et õnnestuda. Mõnikord leitakse oma rolli muutmiseks ka vajalik käivitaja.

Kuna töötatakse üsna intensiivselt, võib ebaõnnestumise korral tekkida tunne, et endast anti kõik, aga hoolimata sellest ei õnnestunud miski. See võib viia letargiani, mille tulemusena ei taheta enam midagi teha või suudetakse tegeleda ­ainult pseudoprobleemidega.
Sellisel juhul soovitan kas puhata või kaaluda koopereerumist, mis aitaks tööülesandeid rohkem jagada ja intensiivsust vähendada.
Vahel pole tegu ka mitte ebaõnnestumisega, vaid inimesele ainult tundub nii, kuna ta on valinud erinevaid võimalusi kaalumata vale variandi, mida arendada.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Taimi Elenurm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara