Innustav ja hukutav kiirus

Positiivses mõttes muudab idufirmade levik töökultuuris seda, et asju suudetakse teha ruttu. Seeläbi vahetatakse tegevusi kiiresti ning vajadusel liigutakse edasi. Samast aspektist lähtudes mõjuvad idufirmad töökultuurile negatiivselt.

Kuna liigutakse kiiresti ühest projektist teise, ei väärtustata mitmekordset katsetamist.
Järjepidevuse olulisus võib töötaja jaoks ära kaduda. Ebaõnnestumise korral ei püüta uuesti proovida, vaid lüüakse kiiresti käega.

Kui oled proovinud teha midagi ühtemoodi ja see ebaõnnestub, võiks seda püüda teha mingi variatsiooniga. Kuigi idufirmas tuleb kohe ja kiiresti tegutseda, tasuks siiski erinevaid viise katsetada ja alles siis otsustada, milline on parim.
Loovusteooriate kohaselt jõuab tuhandest ideest katsetusteni sada, tootmisesse kümme ja kasumit teenib neist vaid üks.

Kuna idufirmades on töökultuur kiire ja peab palju panustama, võib tekkida töönarkomaania, mis töötajat laostab.     
Iseloomulik on, et püütakse palju teha, panustatakse hulganisti oma aega ja raha ning kui projekt ei õnnestu, võib kukkumine olla valus.
Edu lootuses võib ühte tegevusse kinni jääda: ühest projektist minnakse teise, ent ei mõelda, mida võiks teisiti teha, et õnnestuda. Mõnikord leitakse oma rolli muutmiseks ka vajalik käivitaja.

Kuna töötatakse üsna intensiivselt, võib ebaõnnestumise korral tekkida tunne, et endast anti kõik, aga hoolimata sellest ei õnnestunud miski. See võib viia letargiani, mille tulemusena ei taheta enam midagi teha või suudetakse tegeleda ­ainult pseudoprobleemidega.
Sellisel juhul soovitan kas puhata või kaaluda koopereerumist, mis aitaks tööülesandeid rohkem jagada ja intensiivsust vähendada.
Vahel pole tegu ka mitte ebaõnnestumisega, vaid inimesele ainult tundub nii, kuna ta on valinud erinevaid võimalusi kaalumata vale variandi, mida arendada.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Taimi Elenurm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara