Kuidas söögilauas käituda?

Istunud söögilaua taha ükskõik mis riigis, pidage kinni lauakommetest. Lauda istunud, avage kõigepealt oma salvrätik nagu põll ja asetage see põlvedele.

Salvrätikuga pühkige delikaatselt suud enne joomist, et klaasidele ei jääks inetuid jälgi, ja enne kõnelemist. Lauast lahkudes pange pooleks murtud salvrätik vasakule, taldriku või tassi kõrvale. Klaasid teie ees: kõige suurem klaas on vee jaoks, keskmine punase veini serveerimiseks ja sellest pisut väiksem on mõeldud valge veini joomiseks. Mõnikord on kõik klaasid ühesuurused. Siis tuleb usaldada kelneri valamisoskust. Juhtub, et laud on kitsas ja teie ees on nii palju klaase, et te ei tea, millist võtta. Ärge kaotage pead, teie serviis on paremal pool – ka sel puhul, kui olete vasakukäeline. Veini ei valata lauakaaslasele enne, kui tema klaas on tühi, ja ka siis tuleb alati küsida, kas ta seda soovib.

Restoranis, ükskõik mis riigis, ei tohiks tekkida probleeme nugade-kahvlite-lusikate tarvitamisega, sest need tuuakse lauale vahetult enne või koos serveeritava toiduga. Juba laual olevaid nuge-kahvleid hakatakse kasutama väljastpoolt alates. Nii kasutate lauaserviisist alati neid esemeid, mis kindla toidu jaoks ette nähtud. Olles külalisena fakti ees, et serveeritakse roogi, mida te pole varem näinud ega maitsnud, võite viisakalt keeldudes need rahuliku südamega vahele jätta. Püüdke alati ja kõikjal süüa rahulikult, toitu nautides ja mõnuga.

Sõrmede vahelt lubavad lauakombed süüa ainult seda toitu, millel on fooliumpaber kondi ümber.

Lauakommetest loe pikemalt Äripäeva „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Maaja Kallast, Erna Gross

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara