Trenn tuleb karjäärile kasuks

Hiljuti Iisraelis korraldatud uurimus näitas, et trenn mõjub ühtviisi hästi nii vaimsele tervisele kui ka karjäärile tervikuna, kirjutab Kaaluabi.ee.

Teadlased leidsid, et töötajatel, kes olid mingil moel kehaliselt aktiivsed, esines ametikohal vähem depressiooni ja läbipõlemist. Parimad näitajad olid töötajatel, kes treenisid neli korda nädalas – nende hulgas esines eelnimetatud vaimse tervise probleeme poole vähem kui teistel.

Teadlased Sharon Toker Iisraeli Tel Avivi ülikoolist ja Michal Biron Haifa ülikoolist vaatlesid 1632 Iisraeli era- ja avaliku sektori töötajat. Töötajad täitsid üheksa-aastase perioodi vältel küsimustikke ning läbisid rutiinseid tervisekontrolle.

Töötajad jagunesid nelja gruppi: ühed, kes ei treeninud üldse; teised, kes treenisid nädalas 75 kuni 100 minutit; kolmandad, kes treenisid nädalas 150-240 minutit; viimane grupp, kuhu kuulusid need töötajad, kes treenisid nädalas rohkem kui 240 minutit.

Parimaid tulemusi täheldati nende töötajate hulgas, kes treenisid iga nädal vähemalt 150 minutit. Lisaks leidsid autorid, et depressiooni ja töökohal läbipõlemise määrad olid kõrgeimad grupis, kus ei treenitud üldse. Tervisliku seisundi paranemist võib seostada asjaoluga, et treening parandab toimetulemisoskust ning tõstab enesehinnangut.

Uuring näitas ka, et depressiooni süvenemine võib vallandada suurema läbipõlemisohu töökohas ja vastupidi. Tokeri hinnagul võiksid tööandjad pakkuda vaimse tervise halvenemise vältimiseks töötajatele paindlikku tööaega, mis võimaldaks töötajatel spordiga tegeleda, ehitada ettevõtte territooriumile spordisaal ning toetada töötajate liikmelisust spordiklubides.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara