Kuidas saada hakkama ületunde tegemata?

 Me teame, et on ohtlik teha pidevaid ületunde või jääda kontorisse rohkemaks kui kaheksaks tunniks. Tulemuseks on kiirelt kasvav stress, ajalõiv pere ja enda arvelt, siit edasi töövõime langus ja vajadus veelgi kauem kontoris istuda.

Seega – proovime töö juures tulla toime 8 tunniga päevas. Kuidas aga seda saavutada?

Eelkõige vaata oma päeva plaan alati eelnevalt üle ja ära jäta olulisi või palju aega nõudvaid ülesandeid enne tööpäev lõppu. Mida kaugemal on aeg tulevikus (meie planeerimise hetkest), seda vähem suudame seda kontrollida.

Veel on oluline teada enda füsioloogiliselt aktiivset aega. Kui oled õhtuinimene, siis ära alusta hommikul kell 8 või 9 olulise aruandega, samas kui oled hommikuinimene, tahad selle võib-olla hommikul esimese asjana ära lõpetada?! Päeva lõpu poole jääb siis aega tegeleda emailide, suhtlemise ja väiksemate ülesannetega. Kui mõnda neist täna ei jõuagi, siis võib rahulikult koju minna ja homme uuesti jätkata. Igal juhul õigel ajal koju!

Töö efektiivsuse suurendamiseks on veel abiks, kui tekitad endale päevas ühe aja, kus sind vähe segatakse. Paljud jäävad nö „peale tööd“ sel põhjusel, et siis on vaikne ja rahulik tööd teha.

Et tulla toime 8 töötunniga, pead selle vaikse aja endale keset päeva leidma. Tihti piisab isegi ühest tunnist, kus lülitad välja oma emaili teated, MSN-ist ja Skype-ist logid välja ning kui julged, lülitad ka telefoni välja. Võimalusel sulge kabineti uks või pane enda lauale silt „olen hõivatud“. Ning kasuta see „vaikne tund“ mõne suure ja olulise ülesande lõpetamiseks.

Koostöös Tallinna Ülikooliga tehtud uuringust selgus, et kui inimene täidab arvuti taga järjest mingit tähelepanu nõudvat ülesannet, hakkab 35-45 minuti pärast järsult suurenema vigade arv. Vead tahavad aga parandamist ja sellele kulub rohkelt aega. Seega on soovitav teha iga 35-40 minuti järelt „minipaus“. Väike paus, mis võib kesta vaid minuti. Pausi võid täita kohviga, lihtsalt ringutamisega, võid ka tegeleda mingi muu tööülesandega – näiteks lugeda emaili. Igasugune vaheldus on abiks. Peale pausi jätka oma olulist projekti ja tegele sellega jälle järjest vähemalt 30-40 minutit.

Lõpetuseks ehk kõige olulisem nõuanne – ära luba tähtaegu, millest sul on raske kinni pidada. Kui sul on kiire päev, siis lisaülesandega leppimine võib venitada sinu tööpäeva õhtusse. Aga mõtle korraks, kas sinu aruannet on tõesti vaja järgmisel hommikul kella kaheksaks või piisab ka kella kümneks? Tegelikult on pea alati piisav ka 2 tundi hiljem järgmisel hommikul, mistõttu sa ei pea kulutama ülesande lõpetamiseks väheefektiivseid (sest oled väsinud) õhtutunde, vaid pigem tee asi järgmisel hommikul, kui oled puhanud ja värske

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ardo Reinsalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara