Geniaalne teatritükk inimesest ja tema  parimatest kaaslastest elus

Lavastus “Inimese parimad sõbrad” oli tulvil lihtsatest geniaalsetest leidudest ja lahendustest nii sisulises kui ka vormilises mõttes. Sümpaatia vaatamise käigus aina kasvas.

Esimesed pildid möödusid uudishimust kantuna: milline on lähtesituatsioon, mis toimub, kes millist rolli esindab ja kuidas ta seda teeb?
Lavastust tutvustava eelinfo põhjal ei saanud sugugi niisugust pilti kokku, milliseks tegelik elamus kujunes. Algus lubas rahulikku draamat ja rahulik see oligi, aga konksuga.

Oskuslikult kasutatud videolahendused. Esimese äratundmise, et tegemist on päris asjaga, mis mu sümpaatiaseieri lakke võib kruvida, tekitas huvitavate visuaalsete lahenduste kasutamine.
See, et videoprojektsioon võib olla lavakujunduse osa, ei ole mulle mingi uudis. Mõnus oli aga näha, kui orgaaniliselt see selles lavastuses tegevust toetas.
Julgen öelda, et “Inimese parimad sõbrad” on kõige ilusama videolahendusega lavastus üldse, mida olen näinud. Vahetuv pilt moodustas olulise osa lavadekoratsioonist ning aitas lustlikul moel kaasa sündmustiku lahtihargnemisel.
Näitlejad olid ekraaniga ilusas dialoogis, kasutades selle paistel ka varjuteatri võimalusi. See, kes tegelikult armukolmnurga kolmas osaline on, sai samuti esmalt selgeks pildi vahendusel.

Filosofeeriv tekst. Sisu haaravus ilmnes juba lavastuse esimeses veerandis. Sümpaatselt suures mahus sisaldas lavastus kaasamõtlemisele ärgitavat teksti, mis aitas tähelepanu toimuvale kontsentreerida.
Lõpplahendus ja armastusteema areng ei olnudki selle loo puhul nii olulised kui näitlejate tekstis sisaldunud küsimused ja mõtted. Tänu pidevalt lisanduvatele leidlikele pisidetailidele oli etenduse jälgimine puhas mõnu.
See ei kohustanud ega sundinud olemuslikel teemadel kaasa mõtlema, kuid andis selleks väga hea võimaluse.
Etenduses polnud vägivalda ega liigset pinevust, olulised asjad olid esitatud heatahtliku huumori kastmes ning avaldusid lavastuslike detailide ja suurepärase näitlejatöö kaudu.

Muljet avaldavad rollisooritused. Näitlejate žestid ja liigutuste mõõdetud täpsus andsid palju kaasa tekstile, mis oli juba iseenesestki hea. Lavatöö keskne karakter oli inimkeeli rääkiv koer ning see oli esitatud nii veenvalt, et minul vaatajana, kes kuldse retriiveri asemel valges kampsunis meest nägi, ei tekkinud kahtlustki, nagu polnuks tegu koeraga.
“Inimese parimad sõbrad” eeldab väljapeetud esitamist, et selle kandvus täies ilus välja tuleks. Liina Olmaru, Karol Kuntsel, Andres Mähar said sellega hästi hakkama.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine