Analüüsitarkvara vastab ka neile küsimustele, mida pole esitatud

Seminaril esinenud OÜ Infovara juhtiva ärianalüütiku Andres Kuke sõnul ei piisa enam staatilistest aruannetest, tulgu need spetsiaalselt ettevõttele kohandatud majandustarkvara lisadest või käsitsi koostatud tabelitest.

Need ei arvesta taustsüsteemiga ega võimalda näha numbrite taha, miks üks või teine tulemus tekkis. Nutikad lahendused ei näita vastuseid mitte ainult edastatud päringute kohta, vaid toovad välja ka need andmed, mida ei küsitud.
Näiteks tehes kuu müügikokkuvõtet klientide kaupa, visualiseeritakse ostu sooritanud klientide andmete kõrval ka nende andmed, kes on oste teinud eelmistel kuudel, aga sellel konkreetsel kuul mitte. Mõnikord võib selline info olla palju olulisem kui algne küsimus ise.

Tehnoloogilised lahendused on juba ammu olemas, kuid nende kasutuselevõtt ettevõtetes on sageli jäänud väheste teadmiste ja iganenud arusaamade taha. Kui majandustarkvara kasutamine suurettevõtetes on iseenesestmõistetav, siis analüüsitarkvara kasutab praegu vaid 7% ettevõtetest.

Kartused, mis ei pea paika. Esimene loomulik hirm mis tahes uue lahenduse soetamisel on loomulikult selle pikk tasuvus- ja juurutusaeg. Analüüsitarkvara on aga üks vähestest, mille puhul on tasuvus võimalik väga selgelt välja arvestada kohe alguses.

Aruannetele kuluva aja ja palgakulu säästmise ning andmete uuel moel koos nägemisest leitud kokkuhoiu- või müügivõimaluste kaudu tasub mõnel juhul investeering analüüsitarkvarasse ennast ära juba kasutuselevõtul. Juurutus jääb keskmiselt kolme kuu piiridesse.

Isegi suurem kartus, kui kõrge hind, on lahenduste liigne IT-kesksus ja sõltuvus juurutajast. Ka see hirm ei pea spetsiaalselt analüüsiks loodud tarkvarade puhul paika – need lahendused on mõeldud just juhtidele iseseisvuse andmiseks andmete leidmisel ja analüüsimisel ning nende kasutamine ei nõua mingeid infotehnoloogilisi eriteadmisi. Kes saab hakkama oma kodulehel surfamisega, saab hakkama ka analüüsitarkvaraga.
Karta ei tohiks ka seda, et ettevõttel on liiga palju andmeid või et need pole kättesaadavad.   

Analüüsitarkvara omadused
võimaldab automaatselt korjata andmeid erinevatest allikatest.
saab aru nii numbrilisest kui ka sõnalisest infost mis tahes formaadis.
seostab andmed ja visualiseerib tulemused.
edastab päringuga otseselt seotud andmete kõrval ka ülejäänud, päringuga kaudselt seotud info.
Annab vajaliku info guugeldamise lihtsusega, on kerge kasutada.

Osale arutelus

 • Maigi Peeduli, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine