Õnnetud toidud: kas kiirtoit on seotud depressiooniga?

Paljud on kuulnud nn mugavustoidu söömisest parema enestunde saavutamise nimel, kuid kas teadsid, et kiirtoidu söömine võib olla seotud kliinilise depressiooniga?

Hispaania teadlased väidavad, et inimestel, kes tarbivad suurtes kogustes kiirtoitu, näiteks hamburgereid, hot dog’e ja pitsat, esineb depressiooni 51 protsenti suurema tõenäosusega, kui neil, kes kiirtoitu ei tarbi, kirjutab Kaaluabi.ee

Mida rohkem kiirtoitu sööd, seda suurem on depressioonioht. Ja ärgem unustagem ülejäänud rämpstoitu, näiteks sõõrikuid ja sarvesaiu. Uurimuse kohaselt on need seotud ka meeleoluhäiretega. Eksperdid arvavad samas, et depressiooni põhjus ei pruugi peituda toidus.

„Kiirtoidu suurem tarbimine võib põhjustada halba tervist üldiselt ning seega väga vabalt suurendada ka depressiooni tekkimist,“ kõneles USAs asuva Yale’i ülikooli ennetus- ja terviseedenduskeskuse direktor dr David Katz. „Ent depressioon võib ka põhjustada kiirtoidu tarbimise kasvu,“ toob ta välja vastuargumendi.

Katz arvas, et tervikpilti võivad mõjutada ka muud tegurid. Näiteks vaesus seondub nii kiirtoidu tarbimise kui ka probleemidega vaimses tervises.

Teadlased märkisid ühtlasi, et need inimesed, kes töötasid rohkem kui 45 tundi nädalas, liikusid vähem ja suitsetasid rohkem.

„Olgem realistid ning püsigem kontekstis,“ kõneles USA  professor Keith Ayoob. „Kogutud andmed peegeldavad üldist elustiili, see ei tähenda, et kui sööd hamburgerit, langed automaatselt depressiooni. Tegemist on depressiooni peegelduse, mitte põhjusega."

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

EESTI KILLUSTIK otsib JUHTKONNA ASSISTENTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara