Uus kampaania kutsub üles  tööandjaid ja töötajaid ohutuse nimel koos tegutsema

Tööinspektsioon alustas täna koostöös Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuriga (EU-OSHA) uut kaheaastast tervislike töökohtade kampaaniat „Ennetame riske üheskoos”. EU-OSHA uus kampaania seab tähelepanu keskpunkti juhtkonna tegevuse ning töötajate osalemise tähtsuse tööohutuse ja töötervishoiu parandamisel.

„Kutsehaiguste ja tööõnnetuste vältimise võtmesõna on kindlasti koostöö tööandjate ja töötajate vahel,” kinnitas sotsiaalminister Hanno Pevkur. „Tööandja peab suutma luua head ja ohutud töötingimused, kuid sageli tulevad ohud välja just töö käigus – nendest rääkimine ja teavitamine ning vajadusel ka meetmete kasutuselevõtt sõltub väga palju töötajate initsiatiivist. Tööohutus on mõlema poole ühine mure ning kui õnnetus on juhtunud, võib üks pooltest olla ju süüdi, kuid õnnetust enam olematuks ei muuda. Eesmärk on vähendada tööõnnetuste arvu vähima võimalikuni ning see saab juhtuda vaid tööandjate ja töötajate tihedas koostöös.”

„ELi töökohad on ohutumad ja tervislikumad kui eales varem, ent siiski juhtub igal aastal 6,9 miljonit tööõnnetust ja lisaks esineb miljoneid tööst tingitud haigusjuhte,“ sõnas Eesti EU-OSHA koordinatsioonikeskuse juht Kristel Plangi. „Pole võimalik mõõta, kui palju kannatavad töötajad ebapiisava ohutuse ja halva tervise tõttu, kuid majanduslikult kaotab EL selle pärast hinnanguliselt 490 miljardit eurot aastas.“

EU-OSHA hiljutise üleeuroopalise tööohutuse ja töötervishoiu arvamusküsitluse tulemused annavad põhjust olla lootusrikas kampaania õnnestumise suhtes. Arvamusküsitlus näitab, et suurem osa ELi töötajaid (74%) on kindlad, et kui pöörduda töökohal esineva tööohutuse ja töötervishoiu probleemi asjus oma ülemuse poole, siis see lahendatakse. Lisaks peavad eurooplased end üldiselt (67%) tööohutuse ja töötervishoiu valdkonnas hästi informeerituks. Siiski on liikmesriikide vahel suured erinevused ja kampaania põhieesmärk on jagada head tava, et tõsta kõikjal ELis  taset riskide ennetamiseks töökohal.

Uuring kinnitab, et organisatsiooni suurusest olenemata on tippjuhtkonna tegevus ja töötajate aktiivne osalemine tööohutuse ja -tervishoiu valdkonna eduka juhtimise seisukohast üliolulised. Uute ja tekkivate riskide alane Euroopa ettevõtete uuring (ESENER) näitab, et töötajate osalemine koos juhtkonna pühendumisega annab tulemuseks palju parema töötervishoiu ja tööohutuse taseme. Näiteks on ettevõtetes, kus võib näha nii töötajate suurt osalust kui ka juhtkonna kindlat pühendumist, kümme korda tõenäolisem, et kehtib dokumenteeritud tööohutuse ja töötervishoiu poliitika.

Kampaania raames korraldatakse erinevaid üritusi üle kogu Euroopa, sealhulgas ka 11. Euroopa hea tava auhindade võistlust. 2013. aasta aprillis väljakuulutatavate auhindade eesmärk on esile tuua parimaid näiteid sellest, kuidas juhid ja töötajad on riskide ennetamise nimel koostööd teinud. Võistlusele, mida EU-OSHA korraldab koostöös liikmesriikide ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariikidega, saab nüüd ametlikult EU-OSHA riiklike teabekeskuste võrgustike kaudu kandidaate esitada.

Euroopas toimuvate kampaania ürituste leidmiseks külastage 2012.–2013. aasta tervislike töökohtade kampaania veebilehte.  

 

 

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara