11 soovitust kindlustuse sõlmijale

Mõni liiklus-, isikliku või ettevõtte vara- või reisikindlustuse leping tuleb sõlmida pea kõigil. Tarbijakaitse 11 nõuannet aitavad need lepped sõlmida nii, et võimalike kahjude puhul ebameeldivaid üllatusi ei kaasneks.

1. Mida ja mille vastu kindlustada soovid.
Hea lepinguga on kindlustatud just see vara, mis võib kahjustuda või hävida, ja
kindlustatud on riskid, mis vastavad tegelikule olukorrale.
2. Millise summa ulatuses soovid kindlustada – väldi asjade ala- ja ülekindlustamist.
3. Lähtuvalt sellest, mis vara ja milliste kahjujuhtumite vastu soovid kindlustada,
tuleb valida ka kindlustusandjad, kellelt pakkumisi küsida.
4. Pakkumiste hindamisel eelista kindlustusseltsi, mille tingimused on selged
ja arusaadavad. Vaata, milliste juhtumite eest ja millises ulatuses kaitset pakutakse, kui suur on omavastutus, millised on kahju hüvitamise välistused, millised on ohutuseeskirjad, nõuded kahju ärahoidmiseks, milline on kahjujuhtumist teatamise kord, kuidas toimub hüvitamine, milline on vaidluste lahendamise kord ning tähtajad.

5. Arvesta kindlustusandja valikul ka firma turuloleku aega ja praktikat. Näiteks on võimalik internetist uurida, milliste kindlustusandjate vastu ja millist laadi kaebusi on esitatud kindlustuse vaidluskomisjonile või tarbijakaitseametile.
6. Võrdle ka kindlusseltsi esindaja suuliselt esitatud infot ja lubadusi kirjaliku
teabega seltsi kodulehel.
7. Erapooletut nõustamist võid küsida kindlustusmaaklerilt, kuid uuri enne
maakleri poole pöördumist tema küsitava tasu suurust.
8. Kui oled kindlustusseltsi valinud ja saanud lepingu, loe see põhjalikult läbi ja
küsi võimalikult palju küsimusi. Enamik tarbijakaitseametisse jõudvatest kaebustest on põhjustatud just sellest, et inimesed ei ole tingimustest
tegelikult aru saanud või on neid mõistnud vääriti. Näiteks on olnud juhtumeid, kus tarbija on teinud kodukindlustuse kõikide riskide vastu, sealhulgas veekahjud, ja arvab, et kõikvõimalikud olukorrad on kaetud, aga lepingus on vihmast ja lumest põhjustatud kahjustused välistatud. Samuti on vääritimõistmist reisikindlustusega: millal see kehtima hakkab ja millised on välistused.
9. Veendu, et hüvitamispiirangud vastavad sinu ootustele. Näiteks kas pagasikindlustuse puhul pakutud hüvitise määr katab sinu pagasi väärtuse või mitte.
10. Anna kindlustusseltsile teada kõigist olulistest asjaoludest, mis võivad mõjutada seltsi otsust lepingut sõlmida. Näiteks varakindlustuse puhul on oluline märkida kõik eripärad: elamu puhul renoveerimisaasta, ehitusmaterjal, asukoht, signalisatsiooni olemasolu, kas korter/maja on ehitusstaadiumis, kui tihti
seda kasutatakse jne.
11. Pea meeles, et lähtuvalt oma huvidest on sul võimalik kokku leppida ka eritingimustes, seltsil võib olla võimalus pakkuda alternatiivseid lahendusi.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Teabevara