Alexela Oil juht: võtmesõnaks on kuulamine

Alexela Oili juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul on juhtimises võtmesõnaks kuulamine. Tähelepanelikult kuulates võib saada vastuseid küsimustele, mida pole esitatud või mida on suisa kardetud esitada, kirjutab Juhtimine.

Ettevõtja on inimtüüp, sa kas oled seda või mitte, usub Kuusik.  Sealjuures ei ole oluline, et oleksid tingimata ’numbri’ või ’sõna’ inimene – tähtis on tahtmine, vaist, tunnetus ja loomulikult hea meeskond. Et nii numbrid kui sõnad oleksid ettevõttes tasakaalus.

"Mulle meeldib vabadus tegutseda, otsustada ja ka vastutus. Sisemine rahuldus tulebki saavutatud eesmärkidest, ka ebaõnnestumised viivad selleni.  Sest peale neid on taas üles tõustud ja vigadest õpitud. Muidugi meeskonnatöö – sünergia oma inimestega, ühine eesmärk," rääkis Kuusik.

"Ikka juhtub, et laitust märgatakse rohkem, kui kiitust. Aga inimesed oleme me kõik.  Keerulised on alguses  sageli uued väljakutsed, olukorrad ja ülesanded. Aga just nimelt alguses, lastes neid settida, tulevad juba ideed, millisest otsast neid harutama hakata. Õnneks võib teisiti teha juba täna ja nii ma püüangi."

"See on ehk kulunud vormel, aga kuulamine on võtmesõna," rääkis Kuusik. "Kuula, milles on probleem, mida on sinu kolleegil või alluval öelda, millised on tema ettepanekud ja lahendused. Tähelepanelikult kuulates võid saada vastuseid küsimustele, mida Sa esitanud ei ole või suisa kartsid esitada."

"Ja muidugi enne mõtle ja siis ütle.  Välja öeldud sõna tagasi ei võta ja sama kehtib ka tänapäeva peamise suhtluskanali – emaili kohta. Mõnikord alustan kirja, lastes mõtted hooga välja voolata, seejärel  see settib tunni, paar, isegi päeva ja seejärel lõpetan ja saadan. Tulemus tuleb enamasti märgavamalt parem!"

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ketlin Rauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara