Olle Horm: juhil peab olema kaasasündinud võime ennast maksma panna

Maag Lihatööstuse juhi Olle Hormi sõnul peab olema juhiks soovijal otsusvõime ja võimekus ennast maksma panna, kirjutab ajakiri Juhtimine.

Maag Lihatööstuse juhi Olle Hormi sõnul on juhiks saamiseks vaja teisi omadusi kui juhiks jäämiseks.  "Et juhiks saada, peab olema ambitsioonikas, töökas ja püüdlik, et juhiks jääda, on vaja muid omadusi. Heal juhil peab olema hea kirjalik ja suuline väljendusoskus, tugev analüüsivõime, hea empaatiavõime, karisma ning piisav iseseisvalt tegutsemise ja otsustamise võime. Hormi sõnul on igal juhil erinev komplekt oskusi ja ka nende saamistee on igal juhil erinev.

Hormi hinnangul on enamus juhitöös vaja minevaid oskusi arendatavad, sest iga inimene õpib ja areneb kogu elu. "Kõik me muutume aastatega ja kõik  juhiks vajalikud omadused ei pea olema kaasasündinud. Kaasasündinud võiks olla ostusvõime ja võimekus ennast maksma panna, seda juurde õppida ei saa, see peaks olemas olema," leiab ta.

Hormi karjääris oli pöördepunktiks 1996. aastal toimunud vestlus ülemusega, kes  autoriteetse professionaalina andis kindlust, et mees teeb õiget asja ning saab hakkama ja on oma tegemistesse usku kaotamata õigel teel. "Kuna ma pole ärijuhtimist õppinud, olen hoopis elektroonik-insener, olengi õppinud peamiselt teistelt inimestelt," rääkis Horm.

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara