Sven Suurraid: hea juht on nõudlik

ASi Express Post juhatuse liikme Sven Suurraiu hinnangul on hea juht nõudlik, sest kui juht teeb mööndusi eesmärkide või nende suunas liikumise kiiruse osas, tekib töötajatel kiusatus mitte pingutada, kuna inimene on oma olemuselt laisk, kirjutab Juhtimine.

ASi Express Post juhatuse liikme Sven Suurraiu sõnul teab hea juht millises suunas ta liikuda tahab ning kuhu jõuda soovib. "Esiteks oskab ta seada kindlaid eesmärke. Teiseks suudab ta need eesmärgid oma meeskonnale selgeks teha. Ja kolmandaks on ta piisavalt järjekindel, et tagada nende eesmärkide täitumine."

Inimesena on hea juht selline, kes suudab alluvaid innustada ja neid särasilmsena hoida, usub Suurraid. "Palju räägitakse, et juht peab suutma inimesi kaasata, aga tegelikult ei tee juht ise midagi ära, nii et ta saabki ainult suunata ja juhtida," lausub Suurraid. "Aga hea juht on ka nõudlik," usub Suurraid. "Nii enda kui teiste suhtes. Kui alluvad tunnevad, et juht teeb mööndusi eesmärkide või nende suunas liikumise kiiruse osas, tekib kiusatus mitte pingutada, kuna inimene on oma olemuselt laisk."

Nii peavad mõned juhi ametiks vajalikud iseloomujooned nagu järjekindlus, soov areneda ja püüelda eesmärkide suunas, olema kaasasündinud. Ehk siis inimesele on kaasa antud see, kas ta on sündinud meeskonnamängijaks või liidriks ehk kas eestvedamine ja tahtmine rohkem saavutada on talle kaasa antud või mitte.  Ülejäänud tuleb õppimise ja töö käigus, usub Suurraid, kelle sõnul kogemusega tekib oskus, kuidas asju ellu viia ja eesmärke inimesteni viia.

"Olen aastatega muutunud tolerantsemaks ja hakanud teistega rohkem arvestama, aga soov saavutada eesmärke pole kuhugi kadunud," lausub Suurraid. "Kui kokku sobituvad sünnijärgsed omadused ning kogemusega õpitu, ongi inimene väga hea juht," usub ta.           

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine