Sven Suurraid: hea juht on nõudlik

ASi Express Post juhatuse liikme Sven Suurraiu hinnangul on hea juht nõudlik, sest kui juht teeb mööndusi eesmärkide või nende suunas liikumise kiiruse osas, tekib töötajatel kiusatus mitte pingutada, kuna inimene on oma olemuselt laisk, kirjutab Juhtimine.

ASi Express Post juhatuse liikme Sven Suurraiu sõnul teab hea juht millises suunas ta liikuda tahab ning kuhu jõuda soovib. "Esiteks oskab ta seada kindlaid eesmärke. Teiseks suudab ta need eesmärgid oma meeskonnale selgeks teha. Ja kolmandaks on ta piisavalt järjekindel, et tagada nende eesmärkide täitumine."

Inimesena on hea juht selline, kes suudab alluvaid innustada ja neid särasilmsena hoida, usub Suurraid. "Palju räägitakse, et juht peab suutma inimesi kaasata, aga tegelikult ei tee juht ise midagi ära, nii et ta saabki ainult suunata ja juhtida," lausub Suurraid. "Aga hea juht on ka nõudlik," usub Suurraid. "Nii enda kui teiste suhtes. Kui alluvad tunnevad, et juht teeb mööndusi eesmärkide või nende suunas liikumise kiiruse osas, tekib kiusatus mitte pingutada, kuna inimene on oma olemuselt laisk."

Nii peavad mõned juhi ametiks vajalikud iseloomujooned nagu järjekindlus, soov areneda ja püüelda eesmärkide suunas, olema kaasasündinud. Ehk siis inimesele on kaasa antud see, kas ta on sündinud meeskonnamängijaks või liidriks ehk kas eestvedamine ja tahtmine rohkem saavutada on talle kaasa antud või mitte.  Ülejäänud tuleb õppimise ja töö käigus, usub Suurraid, kelle sõnul kogemusega tekib oskus, kuidas asju ellu viia ja eesmärke inimesteni viia.

"Olen aastatega muutunud tolerantsemaks ja hakanud teistega rohkem arvestama, aga soov saavutada eesmärke pole kuhugi kadunud," lausub Suurraid. "Kui kokku sobituvad sünnijärgsed omadused ning kogemusega õpitu, ongi inimene väga hea juht," usub ta.           

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara