Kolm soovitust, kuidas aega mitte raisata

Kaaluabi.ee toob välja kolm võimalust, kuidas teha treeningutele või muudele huvi pakkuvatele tegevustele ruumi, vähendades tõestatud ajajuhtimise strateegiate abil raisatud aja hulka.

Ajapuudus on kõige levinum ettekääne, mida naised treeningu vahelejätmiseks toovad. Pere ja töö, logistika ja mustade nõude vahel võib tekkida mulje ajast kui ülimalt piiratud ressursist — millestki, mida pole võimalik imeväel juurde luua. Tõsi on see, et samamoodi nagu ei ole võimalik veenda autot ise õlivahetusse sõitma, ei saa Sa ka aega lihtsalt peatada. Ent kui hõivatud Sa ka poleks, Su päevas on varjul lisaminutid, mida saaksid paremate teadmiste juures palju tõhusamalt kasutada.

Tee oma ajale inventuur

Võta ette kaks päeva (alusta tänasest!) ja jälgi täpselt, kuidas Sa oma aega kasutad. Ühe Ameerika uuringufirma korraldatud küsitlusest selgus, et ameeriklaste päevas on peaaegu kaks korda nii palju seisakuid, kui inimesed on valmis arvama. Sageli on see lisaaeg kildudena kogu päeva sisse ära peidetud, mistõttu on lihtne seda mitte märgata, kuid kirjapanemine aitab kildudest tervikpilti luua.

Lepi ebatäiusega

Naised on teadagi perfektsionistid, kuid mõnikord tuleb lihtsalt asjad tähtsuse järjekorda seada. Kui kodu pole perfektses korras, kuid koristamine takistaks treenimist, siis ära loobu kergekäeliselt viimasest variandist.

Lõpeta multitasking

Arvad, et oled kolme asja korraga tegemises meister? Teadlased on eriarvamusel. Arvutifirma Microsoft ja USA Illinoisi ülikooli teadlaste koostöös uuriti kahe nädala jooksul töötajate tegelikku arvutikasutamise aktiivsust, et näha, kui palju seisakuid aset leidis, kui inimesed katkestasid oma pooleliolevad tegevused selleks, et kontrollida e-posti või vastata sõnumile. Selgub, et e-posti pausid võtsid kokku keskmiselt 10 minutit, samal ajal kui vestlused vedasid töötajaid pooleliolevatest projektidest eemale keskmiselt kaheksaks minutiks ühe vestluse kohta. Lülita uue sõnumi märguanne välja ja võid avastada, et Sul jääbki treeningu jaoks piisavalt aega.

 

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara