Ilu ja hirmu piirimail

Kevadine ärkamine toob kaasa elavnemise kunstielus ja häid näitusi ei tule enam tikutulega taga otsida. Vaalas avatud kahe noore maalikunstniku Marta Stratskase ja Kristi Kongi väljapanek “Heaven” mõtiskleb elu kauni ja karmi poole üle.

Vaala näitus pole kummalegi maalijale sugugi mitte esimene isikunäitus, küll aga esimene koosesinemine. Seda, et vastandid tõmbuvad ja koos hästi toimivad, kinnitab just käesolev Kaido Ole kasvandike professionaalne väljapanek.
Kursusekaaslastena ja nüüd näitusekaaslastena on kokku saanud kaks täiesti erinevat maalijat. Stratskas on süngelt ekspressiivne, kelle maalidest õhkub eksistentsiaalset painet. Kongi töötab eelkõige värvidega ning tema popilik käsitluslaad on otsekohene nii motiividelt kui ka ülesehituselt.

Viimsepäeva ettekuulutus. Stratskas jätkab juba varem alustatud maailmalõpu temaatikat. Tema maalid on justkui kokkuvõte viimsepäeva ilmutusest, kus üks hetk venib tundide pikkuseks.
Teadmatusse viivad tunnelid, võimsad plahvatused, varisevad sillad, pealuud, viimsepäeva mutantinglid ja loomulikult ristimärgid on motiivistik, mis moodustub kokku kaheksast lõuendist koosnevast maaliinstallatsiooni.

Armastusest ja intiimsusest. Kristi Kongi maaliinstallatsioon on nii mõneski mõttes vastupidine Stratskase omale: suurte igavikuliste ja globaalsete teemade hõlmamise asemel keskendub Kongi üksikutele igapäevaseikadele.
Helesinisele seinale organiseeritud maalikooslus suurematest ja väiksematest lõuenditest esitab fragmente lemmikloomadest, juhuslikest hüüdlausetest, pulgakommidest. Kõikesiduvaks nabanööriks näib olevat siiski midagi universaalset – armastus, seks, lähedus, intiimsus.

Vastandlikud jõud. Dialoog, mis kahe maalikunstniku vahel tekib, on nagu ühe mündi kaks külge – need on lahutamatud, kuid üksteisest eemalekiskuvad jõud.
Igapäevased pisikesed asjad ja elu tuum ühelt poolt ning teadmine või hirm mingist katastroofilisest lõpust. Nende kahe pooluse pingeväljas kujuneb lõpuks teatud tervik.
Galerii teisel korrusel on maalikunstnikud jätnud seljataha maali kui meediumi ja mängivad valgusega installatsioonis “Lõppkaader”.

Marta Stratskase ja Kristi Kongi näitus “Heaven”
Vaal galerii, Tartu mnt 80d, Tallinn
Näitus on avatud 28. aprillini

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara