Hea teenindaja ei vabanda liialt ette ja taha

Konkursi Hea Teeninduse kuu eestvedajad Kaia ja Ketlyn tõid välja, et edukas teenindaja pole ette-taha vabandav, vaid pigem muretu ja mõõdukalt humoorikas ning alati valmis õppima.

Paistab, et parimad teenindajad on pigem muretud ja rõõmsameelsed, mitte liialt ette-taha vabandavad, mõõdukalt humoorikad, valmis tegema enamat kui nõuab ametikoht, astuma lisa samme ja tulema vastu keerukates situatsioonides.

Samuti on lahenditest tunda nende emotsionaalsus ja pühendumine, siiras tahe aidata ja valmisolek otsida lahendust ning proovima erinevaid variante kuni saabub see parim võimalik selles olukorras.

Edukad on teenindajad, kes elu liialt tõsiselt ei võta ning astuvad kliendile sammukese lähemale. Nende sulest ja mõtteist tulevad lahendid, mida nad ise tahaks kogeda kliendi rollis ning mida nad pakuksid oma lähedasematele sõpradele ja pereliikmetele. Hoolimine, tähelepanu ja kuulamine on võtmesõnad.

Parimad teenindajad on väga osavad inimtüüpide vahel laveerijad, nad haaravad lennult, kuidas kellelegi läheneda ning suudavad kiirelt luua kliendiga ühise keele. 

See eeldab teenindaja valmisolekut igas situatsioonis kohal olla – mõelda kaasa, olla eelarvamuste vaba ja mitte takistustele ja võimalikule läbikukkumisele vaid lahenduste leidmisele orienteeritud.

Parimad teenindajad on elukestvad õppijad - nad mõistavad, et neil on teistelt inimestelt palju õppida. Nad on avatud ja valmis vastu võtma, ning läbikukkumiste asemel pigem nägemas võimalusi kasvada ja areneda.

Osale arutelus

 • Sekretar .ee, Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara