5% inimestest teeb veebis 82% klikkidest

Pärnu Turunduskonverentsil rääkisid praktikud turunduse analüütilisest poolest ehk erinevatest numbritest, mis turundustöös abiks olla võivad.

Staffan Hultén, meediaanalüütik Rootsist võrdles trüki- ja veebireklaamide efektiivsuse näitajaid. „Veebireklaamiga inimese püüdmiseks on meil aega pool sekundit kuni sekund. Seega maksavad veebis hoopis teised asjad kui trükireklaamis. Poole sekundiga ei jõua rääkida naljakat lugu, ei jõua teha midagi eriti loomingulist. Sa pead eristuma, välja paistma, et inimene jääks sinu asja juurde püsima. Suurus ei loe sealjuures näiteks pea üldse. Trükireklaami puhul aga maksab endiselt see, et suurem reklaam suudab meie tähelepanu kauem hoida – näiteks lehekülje suurusele reklaamile pühendame 5-6 sekundit. Selle ajaga saab lõbusa loo ära rääkida küll. Veebis loeb veel ka see, kui pikk on bänneri tsükkel. Imestan sageli bännerite üle, mille puhul see on üle 10 sekundi. Tõhus on sellest ju heal juhul ainult üks kümnendik!“

Lisaks kõneles Hultén nn „sündinud klikkijatest“, kes teevad veebis suure enamuse klikkidest. „Uuringud näitavad, et vaid 5% inimestest teeb 82% kõigist klikkidest.  Kas need inimesed ka turundajale huvi pakuvad? Vastus on, et pigem mitte – need on noored linnast pärit mehed, kel eriti raha pole. Iga aastaga kasvab  kiiresti ka nende hulk, kes üldse kunsagi bännereid ei kliki," rääkis ta.

14. Pärnu Turunduskonverents peeti 17.-18. mail

Osale arutelus

 • Ave Lepik, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara