Tööandja ei saa nõuda töötajalt panust, ise midagi vastu andmata

Pere- ja töötajasõbralike firmade konkursil osalenud firmades peetakse kõige tähtsamaks meeldivat ja lugupidavat suhtumist töötajasse. Kui tööandja ootab töötajalt panust, ei saa ta AS Scania Eesti personalijuhi Inga Suurraiu sõnul seda nõuda, pakkumata ise midagi vastu.

AS Scania Eesti personalijuhi Inga Suurraiu sõnul usutakse ettevõttes, et sõbralikkust ja rahulolu mõjutab firmas eelkõige see, milline on töötaja ja alluva suhe, kas küsitakse töötaja arvamust, kas arvamusi võetakse arvesse ning kas käsuliin toimib lugupidavalt või pigem autokraatsena.
“Püüame töötada meeskonnana ja tulla töötajatele vastu ka nendes küsimustes, mis puudutavad pereelu, näiteks kui on vaja vabu päevi või tööajal ära käia,” märkis Suurraid.
“Suhtumine on tähtsaim ja see on kõige alus,” lisas ta. “Kui näeme, et töötajal on isiklikus elus probleeme, püüame vastu tulla. Samuti teame, et töötajad hindavad kõrgelt üritusi, kuhu saab pereliikmed kaasa võtta.” Nii on firmaüritused organisatsioonis mõeldud osalemiseks kogu perele.    
“Pakume töötajatele ja nende abikaasadele-lastele võimalust käia iga nädal jõusaalis ja ujulas, et pereisad ei oleks õhtuti üksi trennis, vaid saaks perega kvaliteetaega veeta,” lisas Suurraid. 
Kui tööandja ootab töötajalt panust, ei saa ta Suurraiu sõnul seda nõuda, pakkumata ise midagi vastu. “See on meeskonnatöö. Loodame, et kui oleme töötajate suhtes mõistvad, on nemad mõistvad ka meie suhtes.”

OÜ Henkel Balti kommunikatsioonijuhi Herdis Olmaru sõnul on töötajasõbraliku keskkonna juures kõige olulisem suhtumine töötajatesse.
“Sõbralik suhtumine annab kindluse, et kui näiteks laps jääb haigeks, saab temaga arsti juurde minna,” tõi ta näite. Olmaru hinnangul on niisugune paindlikkus palju olulisem kui raha. “Ka tootmisettevõttes on võimalik paindlikkust tagada, kui töötajaid on piisavalt palju ning protsessid läbi mõeldud,” lisas ta.

Ühisüritusi hinnatakse. Töötajad hindavad Olmaru sõnul võimalust koos perega midagi ette võtta.
“Näiteks kui tähistasime eelmisel aastal firma sünnipäeva, siis kutsusime töötajate pered külla, et nad saaksid ettevõttega tutvuda ja näiteks juhatajaga asju arutada,” rääkis ta. 
“Samuti oleme lastele korraldanud ettevõttesse ekskursioone ning neile toimub igal aastal jõulupidu, mille tarvis oleme töötajatega kokku pannud nii näidendi kui ka filmi, mille tegemine oli kindlasti meeskonda ühendav protsess. Tulemus meeldis lastele väga,” nentis Olmaru.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara