Tööandja ei saa nõuda töötajalt panust, ise midagi vastu andmata

Pere- ja töötajasõbralike firmade konkursil osalenud firmades peetakse kõige tähtsamaks meeldivat ja lugupidavat suhtumist töötajasse. Kui tööandja ootab töötajalt panust, ei saa ta AS Scania Eesti personalijuhi Inga Suurraiu sõnul seda nõuda, pakkumata ise midagi vastu.

AS Scania Eesti personalijuhi Inga Suurraiu sõnul usutakse ettevõttes, et sõbralikkust ja rahulolu mõjutab firmas eelkõige see, milline on töötaja ja alluva suhe, kas küsitakse töötaja arvamust, kas arvamusi võetakse arvesse ning kas käsuliin toimib lugupidavalt või pigem autokraatsena.
“Püüame töötada meeskonnana ja tulla töötajatele vastu ka nendes küsimustes, mis puudutavad pereelu, näiteks kui on vaja vabu päevi või tööajal ära käia,” märkis Suurraid.
“Suhtumine on tähtsaim ja see on kõige alus,” lisas ta. “Kui näeme, et töötajal on isiklikus elus probleeme, püüame vastu tulla. Samuti teame, et töötajad hindavad kõrgelt üritusi, kuhu saab pereliikmed kaasa võtta.” Nii on firmaüritused organisatsioonis mõeldud osalemiseks kogu perele.    
“Pakume töötajatele ja nende abikaasadele-lastele võimalust käia iga nädal jõusaalis ja ujulas, et pereisad ei oleks õhtuti üksi trennis, vaid saaks perega kvaliteetaega veeta,” lisas Suurraid. 
Kui tööandja ootab töötajalt panust, ei saa ta Suurraiu sõnul seda nõuda, pakkumata ise midagi vastu. “See on meeskonnatöö. Loodame, et kui oleme töötajate suhtes mõistvad, on nemad mõistvad ka meie suhtes.”

OÜ Henkel Balti kommunikatsioonijuhi Herdis Olmaru sõnul on töötajasõbraliku keskkonna juures kõige olulisem suhtumine töötajatesse.
“Sõbralik suhtumine annab kindluse, et kui näiteks laps jääb haigeks, saab temaga arsti juurde minna,” tõi ta näite. Olmaru hinnangul on niisugune paindlikkus palju olulisem kui raha. “Ka tootmisettevõttes on võimalik paindlikkust tagada, kui töötajaid on piisavalt palju ning protsessid läbi mõeldud,” lisas ta.

Ühisüritusi hinnatakse. Töötajad hindavad Olmaru sõnul võimalust koos perega midagi ette võtta.
“Näiteks kui tähistasime eelmisel aastal firma sünnipäeva, siis kutsusime töötajate pered külla, et nad saaksid ettevõttega tutvuda ja näiteks juhatajaga asju arutada,” rääkis ta. 
“Samuti oleme lastele korraldanud ettevõttesse ekskursioone ning neile toimub igal aastal jõulupidu, mille tarvis oleme töötajatega kokku pannud nii näidendi kui ka filmi, mille tegemine oli kindlasti meeskonda ühendav protsess. Tulemus meeldis lastele väga,” nentis Olmaru.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine